Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bereket Çuvalı Nasıl Yapılır?

Mutfak dekorasyonunda kullanacağınız çok güzel bir çalışma hazırladık. Bereket süsü, bereket kesesi, bereket çuvalı olarak yapabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz okul öncesi etkinlik fikirlerinden de diyebiliriz. Aşure günü etkinlikleri, hediyelik fikirler olarak da yapabilirsiniz. Yapılışı kolay projelerden. Bereket çuvalı nasıl yapılır izleyerek öğrenebilir çeşitli şekillerde yapabiliriz. Hasır çuval bezleri kullanabileceğimiz gibi pazen kumaşlar, pamuklu kumaşlarda kullanabiliriz. Yada şişe içine bakliyatları yerleştirebilir ve bereket şişeleri yapabiliriz. Kuru baklagillerle yapılan etkinlikler çocukların da hoşuna gidecek.

Bu paragrafta daha önce yaptığımız dekorasyon projelerinden bahsedelim. Geri dönüşüm malzemeleriyle, ellerimizde olan malzemelerle ve örgülerle çok güzel süsler yaptık. Evimizin her bölümünde kullandık. Kendin yap projelerinin en güzel modellerinden biri ise hortumdan sehpa yapılışı. Evet yanlış duymadınız hortumdan muhteşem bir sehpa yapmıştık. Ünlü markalara taş çıkartacak güzellikte. Yapılışına ise hortumdan hasır sehpa nasıl yapılırdan ulaşabilirsiniz. Evde duvar süsü yapımı ise yine ellerimizle yaptığımız süslerden. Özellikle balkon dekorasyonunda çok güzel duracak.

Bereket Çuvalı Yapılışı

Mısır, kuru fasulye, pirinç, nohut, mercimek gibi çeşitli bakliyatlarla bereket çuvallarını yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler evde olan bakliyatlar, çuval bezi yada kumaş, makas, hasır ip, süslemek için danteller, elyaf, sıcak silikon kullanıyoruz. Evimizde olan malzemelerden bereket keselerini yapıyoruz. Dilerseniz tahta kaşık üzerine, şişeler içine doldurarak da bereket keselerini yapabilirsiniz.

Bereket Çuvalı Nasıl Yapılır?

Bereket çuvalı tamamlandığında yukarıdaki gibi duracak. O halde videoya geçelim ve bereket çuvalı nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler