Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır?

Değişik ve güzel bir çalışma ile devam ediyoruz. İpten patik püskül nasıl yapılır bugünkü konumuz. Örgü sepet modellerinizi, örgü kıyafetlerinizi, bebek battaniyesini, duvarlarınızı süslemek için şahane bir fikir. Kordon iplerle dikiş makinesinde zikzak ayarı ile sepetler dikebilir yine diktiğiniz bu sepetleri batik püsküllerle süsleyebilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız model öyle bir sepetin süslenmesinden oluşuyor. Hazır olarak aldığınız sepetleri süslemede kullanabilirsiniz. El yapımı duvar süsü modellerinde de çok güzel durur. Hediye paketlerinizi süslemek için kullanabilirsiniz. Örgü sepet yapımında birçok yerde kullanacağınız güzel ve yeni bir çalışma. Püskülleri makrome çalışmalarında da kullanabilirsiniz. Yine sizlere yeni makrome ile yapılmış püskülden bahsetmiştik. Makrome büyük püskül yapımı. Makrome püskülleri duvar süsünde, perde bağında kullanabilirsiniz. Sepetlerinizi püsküllerle süsleyebileceğiniz gibi boyayarak da süsleme yapabilirsiniz. Boyalı halat sepet yapılışı sizlere çalışmalarınızda sizlere fikir verecektir. Birçok yerde kullanacağımız ipten batik püskül nasıl yapılır ona geçelim şimdi.

İpten Batik Püskül Yapılışı

Harika bir çalışma olmuş. Elimizdeki pamuklu iplerle yapacağımız püsküllere istediğimiz batik deseni verebiliriz. % 100 pamuklu ipler kullanacağız. Hazırsanız ipten batik püskül nasıl yapılır başlayalım.

  • Renkli kumaş boyaları
  • Pamuklu iplik
  • Karton
  • Makas
  • Süslemek istediğimiz sepet
  • Sıcak silikon tabancası

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır?

Beyaz pamuklu iplerle püskülümüzü yapmaya başlıyoruz. Püskülü yapacağınız çalışmaya göre ölçülerini ayarlayarak yapabilirsiniz. Renkli pamuklu ipler de kullanabilirsiniz.

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 1

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 2

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 3

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 4

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 5

Aynı işlemleri tekrar ederek istediğiniz kadar püskül yapabilirsiniz.

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 6

Püskülleri su dolu bir kaba yerleştirelim ve bekletelim.

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 7

Şimdi kumaş boyalarını üzerinde yazan talimatlara göre hazırlayalım. Ombre görüntüsü oluşturmak için degrade görüntü vermek için püsküllerin alt kısmını boyayalım.

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 8

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 9

Püskülleri bir kabın içine yerleştirdikten sonra mikro dalgada biraz bekletebilirsiniz. Püsküller nemli olmalı. Eğer değilse muslukta biraz nemlendirebilirsiniz. ( Bende mikro dalga olmadığı için bir poşet içine koyup birkaç saat bekletmeyi düşünüyorum. Bakalım sonuç nasıl olacak) Mikrodalgadan çıkarttığımızda püskülleri yıkayalım ve kuruması için bekleyelim.

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 10

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 13

Püsküller hazır. Artık istediğimiz yerde kullanabiliriz.

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 11

İpten Batik Püskül Nasıl Yapılır? 12

 

Kaynak : https://www.tiedyeyoursummer.com/tie-dye-tassel-baskets

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler