Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boyalı Halat Sepet Yapılışı

Çok güzel bir sepet modeli hazırladık. Hazır olarak aldığınız sepetleri veya tek renk olarak ördüğünüz sepetleri boyayabilirsiniz. Boyalı halat sepet yapılışı oldukça kolay kendin yap projelerinden. Projeyi tamamladığınızda çok hoşunuza gidecek ve iyi ki yapmışım diyeceksiniz. Penye ip sepet modelleri, kağıt ip sepet modelleri, hasır ip sepet modellerini örüp tek renk olarak daha sonra bu şekilde boyayabilirsiniz. Doğaçlama olarak bir desen çalışabilirsiniz. Veya beğendiğiniz bir desenin uygulamasını yapabilirsiniz. Sadece örgü sepetlere değil gazete ile yaptığınız sepetlere de bu uygulamayı yapabilirsiniz. Hazır sepetler büyük marketlerde, nette satışı mevcut. Koton ipten sepet yapımı örüp boyayarak renklendirebilir ve evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Kordon iplerle de sepet örebilirsiniz. Kordon ipten sepet yapımı da boyayabileceğiniz projelerden.

Hasır Sepet Nasıl Boyanır?

Daha önce aldığınız ve artık sıkıldığınız sepetleri boyayarak renklendirebilir ve dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Etnik desenlerin uygulamasını, dantel desenlerinin uygulamasını, beğendiğiniz motiflerin şablonlarının uygulamasını yapabilirsiniz. Akrilik boyalarla istediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz. Üzerine isim boyamaları yapabilirsiniz. Sepeti örebilir veya dikiş makinesinde kordon iplerle zikzak ayarı ile dikebilirsiniz.

  • Örgü sepet veya hasır sepet
  • Çeşitli akrilik boyalar
  • Fırça

Boyalı Halat Sepet Yapılışı 3

Yapacağımız işlem oldukça basit. Önce nasıl bir desen uygulaması yapacağımıza karar verelim. Daha sonra sepeti alalım. Fırçayı alalım ve düşündüğümüz deseni sepetin üzerine boyamaya başlayalım.

Boyalı Halat Sepet Yapılışı 4

Boyalı Halat Sepet Yapılışı 5

Boyalı Halat Sepet Yapılışı 6

Boyalı Halat Sepet Yapılışı 7

Boyama işlemleri bittiğinde boyalı halat sepet yapılışını çok beğeneceksiniz. Ve tüm sepetleri boyamaya başlayacaksınız. Muhteşem oldular.

Boyalı Halat Sepet Yapılışı 8

Boyalı Halat Sepet Yapılışı

Boyalı Halat Sepet Yapılışı 2

Boyalı Halat Sepet Yapılışı 1

Boyalı Halat Sepet Yapılışı 9

Kaynak : https://honestlywtf.com/diy/diy-painted-rope-basket/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler