Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pet Şişeden Örgü Çantası Yapımı

Sadece el işi örmeyi sevenlerin değil, farklı amaçlı kullanmak isteyenlerin de olduğunu düşünerek, çok işinize yarayacak bir proje var sırada. Pet şişeden örgü çantası yapımı. Çöpe atmak yerine, boş pet şişesi ile çok kullanışlı bir ip çantası yapabilirsiniz. Genellikle ipler saç, toz etrafında ne varsa toplayarak kirlenir ya da kendi yapısı tüylüyse tüyler etrafa, örerken üzerinize dökülür. İşte tam da bu sebepten üyelerimizden Fatma BAYIN pet şişeden örgü çantası yapımı  aşamasını hem videolu hem de adım adım resimlerle anlatarak bizlerle paylaştı. Umarım beğenirsiniz. Daha önce paylaştığımız pet şişeden geri dönüşüm projelerine göz atmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Evinizdeki atık pet şişeleri kullanarak pet şişe geri dönüşüm fikirlerinden birçok proje yapabilirsiniz. Oyuncaklar yapabilirsiniz. Plastik şişeden oyuncak nasıl yapılır önceki yazılarımızdan çok güzel modeller bulabilirsiniz. Pet şişeden neler yapılabilir çok kolay bir şekilde örgü çantası yapılabilir. Şimdi örgü çantası nasıl yapılıyor görelim. Sizde bu çantayı deneyebilir üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Hiçbir şey kaybetmezsiniz bence sizde denemelisiniz Şimdi çantamızın yapım aşaması anlatımına geçelim.

Pet Şişeden Örgü Çantası Nasıl Yapılır?

1.Adım: Hangi büyüklükte pet şişeniz varsa, ( şişenin uzunluğuna göre değişir) ama çok önemli değil. Alt kısmından yaklaşık 8-9 cm. ölçerek makas ya da falçata yani maket bıçağı ile kesiyoruz.

Pet Şişeden Örgü Çantası Yapımı

2.Adım: Kestiğimiz üst parçanın içine ipi (yumağı) koyarak, kapaklı olan ağız kısmından ipin ucunu dışarı çıkarıyoruz. Video da anlatıldığı gibi isterseniz Farklı bir yöntemle ipin ucunu, yumağın formunu hiç bozmadan, göbeğinden çıkarabilirsiniz.

Pet Şişeden Örgü Çantası Yapımı 1

3.Adım: Alt parçayı üst parçanın üstüne geçiriyoruz. Bu kadar basit

Pet Şişeden Örgü Çantası Yapımı 2

Şimdi de bu kullanışlı çantanın videosuna bir göz atalım.

Pet Şişeden Örgü Çantası Yapımı 3

Pet Şişeden Örgü Çantası Yapımı 4

Artık sizin de kulbundan tutup, ipleriniz dolaşıp kirlenmeden her yere götürebileceğiniz kullanışlı bir çantanız oldu. Güle güle kullanın

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler