Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Sepet Yapımı

Gerek koton iplerle , gerek penye iplerle gerekse hasır iplerle yapılmış birçok örgü sepet modelleri paylaştık. Bugün onlar arasına bir yeni model daha ekliyoruz. Koton iple sepet yapımı. Aynı modeli penye ip sepet modelleri olarak da yapabilirsiniz. Yapılışı çok kolay bir sepet. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Hobi malzemelerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda içine havlu koyarak kullanabilirsiniz. Makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda ekmek sepeti olarak kullanabilirsiniz. Çocuk odasında çocuklarınızın eşyalarını koyarak  kullanabilirsiniz. Çok kullanım amacı olan bir sepet. Penye ipten veya koton ipten daha önceki çalışmalarınızdan kalan ipleri kullanabilirsiniz. Mesela koton ipten sepet yapımı bunun için çok güzel bir proje. Penye ipten oval sepet yapılışı yapabilirsiniz. Çok güzel bir çalışma. Tıpkı modelde olduğu gibi yeşil renk ile yapabilirsiniz. Çok güzel duruyor.

Örgü Sepet Yapılışı

Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler. Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım. Ve yanından devam ederek 11 trabzan yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe iki kez batarak sayıyı 24 trabzana çıkartalım. Bu şekilde 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır, 3 ör 1 artır, 4 ör 1 artır, 5 ör 1 artır olacak şekilde 84 trabzan olana kadar örelim.

Örgü Sepet Yapımı 1

Şimdi hiç artırma ve eksiltme olmadan resimde gördüğünüz gibi diğer taraftaki ilmeğe batarak 84 trabzan örelim.

Örgü Sepet Yapımı 2

14 sıra hiç artırma ve eksiltme yapmadan aynı sayıda tekli trabzan yapalım.

Örgü Sepet Yapımı 4

İpliğimizin rengini değiştirelim. Resimdeki gibi ipi sabitleyelim. Daha sonra 3. tekli trabzan üzerine tığa ilmek alarak batalım ve aynı yere 6 trabzan yapalım. Ve 3. tekli trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Örgü Sepet Yapımı 5

Örgü Sepet Yapımı 6

Örgü Sepet Yapımı 7

Ve sepeti kenar kısmından katlayıp kullanıma hazır hale getirelim. İyi seyirler.

Örgü Sepet Yapımı

Kaynak : http://littlesweetthings-saskia.blogspot.com.tr/2014/02/beschrijving-van-een-gehaakt-mandje-met.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler