Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sonsuzluk Modeli Paspas Yapımı

Sonsuzluk olarak yaptığımız örgü modellerine bir yeni örnek daha ekliyoruz. Penye ipten paspas modelleri yapıyoruz. Çok şık bir model. Tek renk, rengarenk örecebileceğiniz bir model. Renk tercihleri her zaman sizin anlatımlar her zaman bizim. Sonsuzluk örgü modellerinden daha önce farklı modellerde paylaşımlar yaptık. Mesela son paylaştığımız modellerden biri sonsuzluk lif modeli yapılışı. Ve bir diğer sonsuzluk modelimiz amigurumi tekniği ile yapılmış bir örnek. Amigurumi sonsuzluk nasıl yapılır önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz. Ve iğne oyasından da sonsuzluk modelimiz var. Parmağa sarılarak yapılan iğne oyası sonsuzluk modelinde. Ve tekrar ediyor gibi olacak ama anlatımlı daha fazla model için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Bugünkü anlatım konumuz penye ip örgülerinden sonsuzluk modeli paspas yapımı.

Sonsuzluk Modeli Paspas Nasıl Yapılır?

Modeli sizlere şemalı olarak hazırladık. Beğendiğiniz renkte penye iplerle örebilirsiniz. Kordon iplerle örebilirsiniz. Son zamanlarda simli kordon ipler, simli penye ipler çıktı. Onları kullanabilirsiniz. İpinizin kalınlık ve inceliğine göre 10 – 12 mm arası tığlar tercih ederek örebilirsiniz. Şimdi sonsuzluk modeli paspas yapımının şemasını verelim.

Sonsuzluk Modeli Paspas Yapımı

Paspası yaparken önce ortadaki kare kısmı örüyorsunuz. Daha sonra etrafındaki daireleri örüyorsunuz. Ve sonsuzluk ortaya çıkıyor.

Sonsuzluk Modeli Paspas Yapımı 5

Sonsuzluk Modeli Paspas Yapımı 2

Yanına birde anlatımlı şemalı penye ipten sepet modeli ekleyelim. Kalan iplerinizle örebilirsiniz.

Sonsuzluk Modeli Paspas Yapımı 3

Sonsuzluk Modeli Paspas Yapımı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/05/tapete-s-e-cestinho-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler