Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Güllü Sepet Yapımı

Modelde kullanılan örgü gül yapımını birçok yerde kullandır. Örgü süsleme sanatında, örgü şal modellerinde. Üçgen, dikdörtgen fark etmez. Şimdi ise penye ipten güllü sepet yapımında kullanacağız. Güllü sepeti örgü saksı kılıfı olarak kullanabilirsiniz. Farklı ölçülerde örüp örgü ekmek sepeti olarak kullanabilirsiniz. Hobi malzemelerinizi koyacağınız bir sepet olarak kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın çoraplarını, eşyalarını, kendi eşyalarınızı koymak için kullanabilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Daha önce penye iplerle ördüğünüz projelerden evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir fikir. Renk renk güllerden oluşan penye ipten kare sepet yapımı. Penye ip örgü modellerinden yeni , orjinal modelleri buldukça yapılışı ile birlikte sizler için hazırlamaya çalışıyoruz. Böyle güzel penye ipten güllü sepet yapımını da bulmuşken kaçırmadan, kaybetmeden hemen yayınlayalım istedik. Şemalı anlatımla güzel bir gül ve sepet yapımı hazırladık. Yapılışını şemalı olarak vereceğiz. Daha önce aynı gülü ayrıntılı birkaç defa anlatmıştık. Burada sadece şema kullanacağız. Ve şemada olan sembollerin anlamlarını vereceğiz

Örgü Güllü Sepet Nasıl Yapılır?

Penye ipten güllü sepet yapımı için penye ip kullanıyoruz. Penye ipler çeşitli kalınlıklarda olabiliyor. İpinizin kalınlık ve inceliğine, elinizin sıkılığına göre tığ ölçülerinizi ayarlayabilirsiniz. Genelde 10 mm tığ ile örülüyor. Çok kalın olursa 12 mm ince olursa 6 – 8 mm tığlar tercih ediliyor. Şimdi güllü sepetin şemasına geçelim.

Penye İpten Güllü Sepet Yapımı 3

Penye ip sepet modelleri için altta yuvarlak bir taban, üste kare motifli çiçekler kullanıyoruz. Şemada uzun çizgi trabzan, + sık iğne, daire zincir anlamına geliyor. Daha fazla örgü modelleri anlatımları için mimuu.com a bekleriz. Şimdi sepetin nasıl durduğuna bakalım.

Penye İpten Güllü Sepet Yapımı 1

Penye İpten Güllü Sepet Yapımı 2

Penye İpten Güllü Sepet Yapımı 5

Penye İpten Güllü Sepet Yapımı 4

Penye İpten Güllü Sepet Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2013/01/cesto-de-trapilho-quadrados-em-flor.html

Benzer İçerikler
One thought on “Penye İpten Güllü Sepet Yapımı”
  1. Devinder dedi ki:

    Beautiful and beautiful work

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler