Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Örgü Çanta Modeli Yapımı

Son zamanlarda örgü modellerinde sıkça kullanılan penye ip örgü modellerine bizde zaman zaman yer veriyoruz. Penye ipten birçok örgü yaptık. Çok şık penye ipten paspas modelleri, penye ipten sepet modelleri, penye ipten çanta modelleri, penye ipten puset , amerikan servis ve daha birçok örgü. Bugünde yine penye ipten çok güzel bir çanta yapıyoruz. Yapışını şema olarak ayrıntılı bir şekilde veriyoruz. Takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin.

Penye İpten Çanta Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Penye ip
  • 10 mm tığ
  • Makas

Penye ip için genelde 10 mm tığ tercih ediliyor. Ama 8 – 9 mm tığlarda kullanabilirsiniz. Elinizde varsa o tığlarla örebilirsiniz. Penye çantanın önce taban şablonunu verelim. 12 zincir çekerek başlıyorsunuz. 3 sıra ördükten sonra çantanı gövde kısmını yapmaya başlıyorsunuz.

Penye İpten Örgü Çanta Modeli Yapımı

Çantanı gövde kısmını da sık iğne örerek yapıyorsunuz. Şablonda gösteriliyor. Aşağıya V olarak gösterilen kısmı bir alt sıraya batarak sık iğne yapıyorsunuz. İlmek batma şekilleri de yine şablonda gösterilmekte.

Penye İpten Örgü Çanta Modeli Yapımı 1

Çantayı örüp bitirdiğinizde çok güzel bir çantaya sahip oluyorsunuz. Renk renk çok güzel çanta modelleri yapabilirsiniz. Aynı modelden örgü sepet modelleri de yapabilirsiniz.

Penye İpten Örgü Çanta Modeli Yapımı 4

Penye İpten Örgü Çanta Modeli Yapımı 3

Penye İpten Örgü Çanta Modeli Yapımı 2

Kaynak: http://marrietta.ru/post390132053/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler