Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kova Çanta Yapımı

Örgü çanta modellerinden çok hoş bir örnek anlatımı daha hazırladık. Örgü kova çanta yapımı. Severek öreceğimiz, kullanacağımız çantalardan olacak. Hatta bu çantayı örmesi çok kolay. İsterseniz örgü suluk kılıfı, örgü matara kılıfı olarak örebilirsiniz. Örgü plaj çantası olarak tasarlayabilirsiniz. Kalın iplerle ördüğümüz çantayı birçok şekilde boyutlandırarak kullanabiliriz.

Tığ işi çantalar, şiş örgü çantalar, makrome çantalar gibi birçok örgü ipiyle örgü tekniğiyle en güzel çantaları ördük. Mesela son zamanların popüler çantalarını daha ucuza evde kendiniz örebilirsiniz. Evet yanlış anlamadınız plastik şeritten çanta yapımından bahsediyorum. Çevremizden şeritleri bulup en güzel çantaları örebiliriz. Makrome iplerinden de kendinize plaj çantaları örebilirsiniz. En güzel örneğine makrome plaj çantası nasıl örülür detaylara ulaşabilirsiniz. Bizlere ilham verecek daha çok kendin yap çantalar paylaştık. Şimdi kova çanta yapılışına geçelim.

Kova Çanta Nasıl Örülür?

300 gram kalın iplik 10 mm tığ ile ördüğümüz kolay bir çanta. 10 mm tığlarla uyumlu ipler kullanabilirsiniz. Penye ipler, kordon ipler, makrome ipleri gibi. Ayrıca malzeme olarak makasa, iğneye ve işaretleyiciye ihtiyacımız olacak.

Örgü Kova Çanta Yapımı 1

Sihirli halkayla başlayıp çantanın tabanını örmekle başlıyoruz. Tabanı istediğimiz boyutlara ulaşınca üst kısma geçiyoruz. Çantanın askı kısmını, boyutlarını dilediğimiz gibi ayarlayabiliriz.

Örgü Kova Çanta Yapımı

Örgü Kova Çanta Yapımı 2

Örgü Kova Çanta Yapımı 3

Örgü Kova Çanta Yapımı 4

Örgü Kova Çanta Yapımı 5

Kova çantamız çok güzel görünüyor değil mi. Farklı boyutlarla plaj çantası olarak muhteşem olur. Eğer hazırsanız hemen örgü kova çanta yapımını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler