Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Plastik Şeritten Çanta Yapımı

Son zamanların popüler çanta modellerinden. Ben küçükken bizim vardı. Pazar çantası modelleri olarak kullanırdık. Ben büyüdüm çanta hala duruyor. Şimdilerde annem patates soğan çantası olarak kullanılıyor. Alış veriş çantası, piknik çantası, pazar çantası veya plaj çantası olarak kullanabilirsiniz. Nette çok görmüşsünüzdür. Fiyatlarda değişken. 150 – 200 den başlıyor daha pahalı fiyatlara çıkıyor. Bizse bugün daha ucuza mal ederek evde kendimiz yapıyoruz. Hatta boyutlarını, şekillerini de dilediğimiz gibi yapıyoruz. Kendi ördüğümüz çantayı plajda, markette veya piknikte severek kullanıyoruz.

Biraz örgü çanta modellerinden konuşalım. Daha sonra plastik şeritten çanta yapımını döneriz. Plajda kullanacağımız tarz çanta yapılışından bahsetmiştik. Hiçbir yerde görülmemiş modellerden. Nasıl yapıldığına makrome plaj çantası nasıl örülür  ulaşabilirsiniz. Sepet çanta örmeye benzer bir modelden bahsetmiştik. Malzeme olarak pipet kullanmıştık. Nasıl yapılır merak ediyorsanız detaylara pipetten çanta nasıl yapılır ulaşabilirsiniz. Şimdi şerit kullanarak ördüğümüz kendin yap çantalara geçelim.

Plastik Şeritten Çanta Nasıl Örülür?

Plastik çember şeridi olarak arattığınızda nette satış yapan yerler çıkıyor. Tabi fiyatlar fazla biraz. Güvendiğiniz yerlerden bütçenize uygun olanlardan alabilirsiniz. Yada plastik sepet örme malzemelerini çevrenizden bulabilirsiniz. İnşaat alanlarında, sanayi sitelerinde olabilir diye düşünüyorum. Atılmış olan şeritleri kullandığımızda böylece çanta bedava olacaktır. Atık ambalaj şeritlerini çanta yapımında kullanmış oluruz.

Plastik Şeritten Çanta Yapımı 1

Plastik Şeritten Çanta Yapımı 2

Plastik Şeritten Çanta Yapımı

Son zamanların trend çantalarından olan modelin örme zamanı geldi. Plastik şeritten çanta yapımını izliyoruz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler