Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Yapımı

Pamuklu kordon iplerle harika bir çanta örüyoruz. Taranabilir makrome iplerini de, penye ipleri de kullanabilirsiniz. Örgü çanta modellerinden örmesi kolay bir model. Makrome yapımının tüm adımlarını fotoğraflı olarak göreceğiz. Ve bu resimler sayesinde rahatlıkla örebileceğiz. Makrome ipten çanta nasıl yapılır daha önce de farklı projelerde anlatımlar hazırlamıştık. Klasik düğümlerle yaptığımız çok güzel modeller var. Onlardan bir tanesi makrome çanta yapımı file şeklinde çok güzel bir çanta. Alış veriş çantası olarak örüp kullanabilirsiniz. Plaj çantası modelleri olarak kullanabilirsiniz. Günlük yaşamınızda kullanabilirsiniz. İçine astar geçirerek kullanabilirsiniz. Makrome yapımı için bu güzel çanta için yine klasik düğüm tekniğini kullanıyoruz. Hadi şimdi çantanın yapılışına geçelim.

Makrome İpinden Çanta

Makrome ipi kullanarak güzel bir el yapımı çanta örüyoruz. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Farklı düğüm tekniklerini de kullanabilirsiniz. Çanta askısı olarak deri aksesuarlar, metal aksesuarlar, ahşap çanta aksesuarları kullanabilirsiniz. Makrome yapımına başlıyoruz.

 • Bir çift ahşap çanta halkası
 • 3 mm pamuklu kordon
 • Makas
 • Mezura

32 adet pamuklu iplikten keserek başlıyoruz. Her bir askıya 16 adet ip bağlayarak başlayalım. İp yönlerinin aynı olmasına dikkat edin.

Makrome Yapımı

Çantanın başlangıç kısmı için aşağıdaki adımları takip edelim.

Makrome Yapımı 1

Şimdi iki çantayı birbirine birleştiriyoruz.

Makrome Yapımı 2

Çantayı birleştirdikten sonra alt bitirme işlemi adımlarını inceleyelim.

Makrome Yapımı 3

Püskül kısımlarını dış tarafta bitirip biraz daha uzun bırakarak da kullanabilirsiniz. Çanta bitti. Çok güzel görünüyor. Rengi de muhteşem. Sizde örmek isterseniz yukarıdan başlayıp tüm adımları inceleyebilirsiniz.

Makrome Yapımı 4

Makrome Yapımı 5

Makrome Yapımı 7

Makrome Yapımı 8

Makrome Yapımı 6

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Makrome Yapımı”
 1. Cumhurye Pekcan dedi ki:

  İplerin uzunluğunu yazmıyorsunuz? Kaç metre olacak?

  1. Melek dedi ki:

   Kaynak kısmından detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler