Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Su Taşı Örneğinden Çanta Yapılışı

Sırada herkesin çok beğeneceği bir çanta tarifi var. Su taşı örneğinden çanta yapılışı. Su taşı örneğini birçok modelde kullanıyoruz. Ara örnek gibi. Örgü şal modellerinde, el örgü hırkalarda, dantel modellerinde, örgü yelek modellerinde… Kısacası tüm örgü modelleri ve yapılışlarında kullanıyoruz. Yine su taşı örneğini örerken de hangi modeli öreceksen ona göre ip seçiyoruz. Her kalınlıkta iple her çeşit iple örnek muhteşem oluyor. Şimdi ise su taşı örneğini örgü çanta modellerinde kullanacağız. Hobi çantası, market çantası, pazar çantası, örgü plaj çantası modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Plaj çantası için daha kalın ipler veya daha büyük çantalar örmeyi deneyebilirsiniz. Son paylaştığımız çantaları arasında su taşına benzer bir örnekle yaptığımız örgü kova çanta yapımı var. Örgü suluk kılıfı olarak kullanabilirsiniz. Daha önce iki renkli örgü modelleri olarak paylaştığımız kağıt ipten papatya çanta yapılışı yine muhteşem modeller arasında yer alıyor. Örmek istediğiniz çantalar arasına ekleyebilirsiniz. Kağıt ip çanta modellerini çok örüyoruz. Böylesini ise daha önce hiç görmedik. Şimdi hep birlikte su taşı örneğinden çanta yapılışını izleyelim.

Tığla Örme Çanta Yapımı

3 mm tığ, 2 mm kalınlığında pamuklu iplikle örülmüş muhteşem bir çanta. Örnek ise bildiğimiz birçok örgüde kullandığımız örnek. Alt taban boyutunu istediğiniz genişlikte örerek çantanın boyutlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Su taşı örneğinden çanta yapılışında alt tabanda zincir çekiyoruz. Daha sonra üzerini trabzanlarla tamamlayarak oval şekil veriyoruz.

Su Taşı Örneğinden Çanta Yapılışı 1

Modeldeki çantanın taban kısmı için 17 +4 zincir çekerek başlıyoruz. Taban kısmını tamamladıktan sonra çantanın üst kısmını ve askılarını örüyoruz.

Su Taşı Örneğinden Çanta Yapılışı 2

Çantamızın bitmiş haline göz attık. Son olarak ise nasıl örüldüğünü anlatan videoyu izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler