Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün daha önce bebek battaniyesi modellerinde kullandığımız bir motiften çanta yapılışı hazırladık. Örgü çanta modellerinde yeni örnekleri paylaşmaya devam ediyoruz. Aslında çanta bildiğimiz motiften oluşuyor. Daha önce bu örnekle örgü paspas modelleri, örgü bebek battaniyesi modelleri ördük. Örgü hırka modellerinde kullandık. Tığ işi kırlent modelleri ördük. Şimdi ise çanta yapılışında kullanacağız. 3 renkle uygulanmış halini de göreceğiz. Beğendiğimiz renk düzenleriyle afrika menekşesi örgü çanta yapımını tamamlayabiliriz. Afrika menekşesi örgü çanta yapımına geçmeden önce aynı motifle ördüğümüz farklı modellerin anlatımlarından bahsedelim.

İlk olarak bahsedeceğimiz model bebek battaniyesi olacak. Altıgen bebek battaniyesi modeli adım adım resimlerle tarifini paylaşmıştık. İnceleyerek hem motifin yapılışını hem de battaniyenin yapılışını öğrenebilirsiniz. Motifli örgü top nasıl yapılır paylaştığımız projeler arasında. Yine aynı motifi kullanmıştık. Örgü çanta modellerinde altıgen motiflerle ördüğümüz bir çanta hazırlamıştık. Yapılışına ise 7 motiften örgü çanta yapılışından öğrenebilirsiniz. Sıra geldi çantanın yapılışını öğrenmeye.

Motifli Çanta Nasıl Örülür?

Bildiğimiz bir motif. Daha önce birçok renk düzeninde o kadar çok battaniye ördük ki. Hatta bende bebeğim olacağını öğrendiğimde ilk ördüğüm örgülerden. Aynı motiften pembe, sarı ve yeşil renklerinde tabi beyazı unutmayalım battaniye örmüştüm. Nako lüks minnoş ve 2,5 mm tığ kullanmıştım. Şimdi aynı motiften kalın iplerle çanta öreceğiz. Motifleri ise aşağıdaki gibi renk düzeninde kullanacağız.

Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı 4

10 motiften çantayı tamamlıyoruz. Bittiğinde ise aşağıdaki gibi görünecek.

Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı 1

Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı 2

Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı 8

Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı 7

Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı 5

Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı 3

Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı

Harika görünüyor değil mi. Her düzeniyle muhteşem olacak türden. Hadi birlikte afrika menekşesi örgü çanta yapımını öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler