Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ?

4 farklı renk ile örgü makyaj çantası nasıl yapılır. Hepimizin evinde örgü ipi ve tığ bulunur. Örgü ipleri ile harikalar yaratabilirsiniz. Tığ işi örgü çanta yapacağız. Örgü çantayı anneler gününde örüp annenize makyaj çantası olarak hediye edebilirsiniz. Ya da bir askı örerek çanta yapabilirsiniz. Tatilde gezerken içine telefon ve cüzdanınızı koyup aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Çok amaçlı örgü çantamızı anlatmaya geçiyorum. Resimlerle anlatımı destekledik. İşinizi kolaylaştıracaktır.

Örgü Makyaj Çantası Yapılışı

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 4

Kısaltmalar:

dc: ikili trabzan

Beyaz ipimizle 100 zincir çekelim. 4. zincire trabzan ile başlayalım. Sonraki her zincire bir trabzan yapalım. Son zincirin içine 5 trabzan yapalım. Üst kısmına aynı şekilde yine her bir zincire trabzan yapalım.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 2

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ?

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 14

İpliğin rengini değiştirelim. Ayın şekilde trabzan yapalım. Köşelerde resimde görüldüğü gibi ilk sıraya 2 trabzan sonra 3 sonra yine 2 trabzan yapalım.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 11

İpliğin rengini değiştirip aynı işlemi tekrar edelim. Köşelerde yine artırma yapıyoruz.  1. döngü içinde 2 dc, 2. döngüde 2 dc, 3. döngüde 2 dc, 4. döngü içinde 1 dc, 5. döngü içinde 2 dc, 6 döngü içinde 2 dc 1 dc 7. döngüde 2 DC şeklinde köşeyi tamamlıyoruz.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 15

Tekrar beyaz ipliği alıp etrafına bir sıra dolanıyoruz. Köşelerde artırmaları unutmadan.1 döngüde 2 dc, 2. döngüde 1 dc, 3. döngüde 2 dc, 4. döngü içinde 1 dc, 5. döngü içinde 2 dc,sonraki 3 sırayı 1 dc olarak örelim, 9. döngü içinde 2 DC, 10 döngü içinde 1 DC, 11. döngü içinde 2 DC, 12. döngü içinde 1 DC, 13. döngüde 2 DC. olarak köşeleri tamamlayalım.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 3

İpliğin rengini değiştirelim. Her sıraya 1 dc 1 zincir şeklinde köşeye kadar yapalım. Köşede 20 trabzan belirleyelim. 1 zincir çekip 2. trabzana batalım. 10 tane yuva olacak.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 12

Şimdi beyaz ipliğe geçelim. Zincirlerin içine 1 trabzan yapalım. Köşelerde 3 trabzan yapalım. Aralarında 3 zincir çekelim.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 5

Aynı işlemi farklı bir renk ile tekrar edelim.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 10

Yine farklı bir renk ile resimde görüldüğü gibi aynı işlemi tekrar edelim. Yalnız köşelerde trabzan yapmayacağız yuva yapacağız. 14 yuva olacak.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 12

Şimdi yine beyaz ip ile köşelere gelene kadar trabzan yapalım. Köşelerde yuvaların içine 3 trabzan yapıp aralarda 3 zincir çekelim.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 7

Uzun olan parçamızı yarılayıp kenar kısmından sarı renk ile birleştirelim. Kenar oyası 1 sık iğne 1 zincir şeklinde örelim. Yuvarlak kısma gelinde zincirlerin içine aynı yuvaya sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 1 ikili trabzan, 1 tekli trabzan ve 1 sık iğne şeklinde örelim. Örgü makyaj çantasının ön kısmına bir düğme dikelim.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 13

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 8

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 6

Bu tığ işi örgü çanta kendiniz için özel veya anneler günü geldiğinde anneniz için özel bir hediye olacaktır.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 9

Bunlarda takipçimiz Canan Cihan Ekti hanımdan geldi :)
Kendisine tekrardan teşekkür ediyoruz.
Ellerine sağlık ^_^

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 16

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 17

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır ? 18

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler