Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı

Daha önce ördüğüm örgülerden elimde olan parça iplerim var. Nasıl değerlendirebilirim diye çok soru alıyoruz. Artık ipleri değerlendirme projelerinden sık sık bahsediyoruz. Bugün yine yeni iplerle veya elimizde olan parça ipleri değerlendirmek için güzel çanta tarifi hazırladık. Örgü çanta modelleri bildiğimiz örnekten oluşuyor. Kare motifli örnek ile daha önce de farklı modellerde kullanmıştık. Örgü şal modellerinde, örgü bebek battaniyesinde kullanmıştık. Örgü hırkalarda örmüştük. Bugün 3 farklı renk düzeni ile örülmüş çanta halini göreceğiz. Parça iplerle örgü çanta yapımı anlatımlı modeli örebilirsiniz. Yuvarlak tabanlı çanta örgü çiçek modelleri ile süslüyoruz. Püsküllü dantel çanta yapılışı videolu anlatım yaza uygun harika bir örnek. Parça iplerden örgü çanta yapımına geçiyoruz. Daha fazla model anlatımına önceki tariflerimizden ulayabilirsiniz. Böylece tüm örnekleri görebilir beğendiğiniz örgü modelleri ve yapılışlarını deneyebilirsiniz.

Parça İplerden Motifli Çanta Nasıl Örülür?

Kare motif kullanıyoruz. Her zaman olduğu gibi çantamızı tüm ayrıntılarıyla hazırladık. Motifli ve videolu anlatımı ile çantanın detaylarını burada bulacaksınız. Dolayısıyla güzel anlatımlarla çantayı herkes rahatlıkla örebilecek. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da korkmasınlar. Az sonra paylaşacağımız çantayı onlarda örebilirler.

Çantanın yapılışında 3 mm tığ kullanıyoruz. Elimizde olan iplerle öreceğimiz için kullanacağımız iplerle uyumlu tığlar kullanmalıyız. Tabi bu bakımdan ölçüler değişebilir.

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 12

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 3

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 10

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 2

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 20

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 1

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 16

Parça iplerden örgü çanta yapımı için kullanacağımız şemalar yukarıdaki gibi. Çantamız kolay. Daha öncede motifi detayları ile anlatmıştık. Çantamızı incilerle süslüyoruz. İçine astar geçiriyoruz. Ahşap çanta askısı kullanıyoruz.

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 13

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 19

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 14

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 18

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 17

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 11

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 15

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 9

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 5

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 8

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 7

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 6

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı

 

Parça İplerden Örgü Çanta Yapımı 4

Harika görünüyor değil mi? Hemen videosuna geçelim mi. Eğer model ile ilgili takıldığınız bir konu olursa sorabilir bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8087

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler