Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Çanta Yapılışı

Kolay ve şık. Bu örneği o kadar çok yerde kullandık ki. Şahane oluyor her modelde. Bere ördük, battaniye ördük, atkı, boyunluk ördük, şal ördük.  Şimdi de aynı örnekle penye ipten çanta yapılışında. Penye ip örgü modellerinden paspaslar, çantalar, sepetler, puflar ördük. Örgü çanta modellerinin birçok farklı desende yapılmış örneğini paylaştık. Penye ipten örgü çanta modelleri için sevdiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Penye iplerin kalınlıkları farklılık gösterebiliyor. Tığ ölçülerinizi belirlerken ipin kalınlık ve inceliğine, elinizin sıkılık ve gevşekliğine göre belirleyebilirsiniz. Kalın penye ipler genelde 10 – 12 mm tığlar ile örülüyor. Yeni model yeni desen çantalar isterseniz penye ipten yıldız örgü çanta yapılışını deneyebilirsiniz. Yuvarlak örgü çanta modelleri sevenler penye ipten makaron çanta yapımını deneyebilirler. Her zaman olduğu gibi tığ işi örgü modellerinden, şiş örgü modellerinden anlatımlı çanta modelleri ve daha fazlası için mimuu.com ziyaret edebilirler. Orada birçok anlatımlı modeli bulabilirsiniz.

Penye İpten Çanta Nasıl Örülür?

Penye ipten çanta yapılışı için önce taban ile başlıyoruz. Taban için 20 zincir çekiyor ve zincirin üzerini trabzan ve sık iğne ile tamamlıyoruz. Daha sonra çantanın üst kısmını örmeye başlıyoruz. Uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz çantanın. Üst kısımda kullandığımız model 1 zincir 1 sık iğne modeli. Şimdi çantanın şemasını görelim.

Penye İpten Çanta Yapılışı 2

Ve çantamız bittiğinde çok şık görünecek. İsterseniz üzerini kanaviçe örnekleri ile süsleyebilirsiniz. Örgü çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Penye İpten Çanta Yapılışı 3

Penye İpten Çanta Yapılışı

Penye İpten Çanta Yapılışı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2014/08/bolsa-verde-limao-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler