Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğme Yastık Modeli Yapımı

Evde kalan ipleri değerlendireceğiniz güzel bir proje daha. Düğme düğme top top duruyor. Popcorn örgü modellerinin bir çeşidi diyebiliriz. Kırlent modeli olarak yapıyoruz. Sizler örgü tabure kılıfı olarak yapabilirsiniz. Battaniye modelleri olarak yapabilirsiniz. Örgü minder olarak yapabilirsiniz. Birçok tığ işi örgü modelinde kullanabilirsiniz. Bereler, şapkalar, atkılar, boyunluklar…  Ne isterseniz.

Düğme Kırlent Modeli Nasıl Yapılır?

Kolay bir model. Ve örmesi de zevkli. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla yapabilirler. Evde kalan iplerinizi kullanabilirsiniz. Pamuklu iplerle örebilirsiniz. Biz bu modelde pamuklu iplik ve 4.5 mm tığ kullandık.

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlıyorsunuz. Her ilmek üzerine sık iğne yapıyorsunuz.

2.tur : Bu turda renk değiştiriyorsunuz. Bir ilmeğe sık iğne diğer ilmeğe ise önce sık iğne sonra trabzan yapıyorsunuz. Bir sonraki ilmeğe tekrar sık iğne . Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

3.tur : Renk değiştirip her ilmek üzerine sık iğne yapıyoruz.

4.tur : Bu turda 2. turu tekrar ediyoruz. Ama popcornlar birbiri arasına geliyor. İlk ilmeğe sık iğne yapıyoruz. Sonra aynı yere trabzan yapıyoruz. Ve bir sonraki ilmeğe sık iğne yapıyoruz. Bir sonrakine aynı yere 1 sık iğne , 1 trabzan yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Kenarda kalan iplikleri saklıyoruz. Daha sonra arka kısmına , isterseniz örgü de yapabilirsiniz, kumaş geçiriyoruz. Kırlentin tüm çevresine birkaç tur sık iğne dolanıyoruz. İster minder olarak , ister kırlent olarak kullanıyoruz. Hoş bir model oldu.

Düğme Yastık Modeli Yapımı

Düğme Yastık Modeli Yapımı 1

Düğme Yastık Modeli Yapımı 4

Düğme Yastık Modeli Yapımı 5

Düğme Yastık Modeli Yapımı 10

Düğme Yastık Modeli Yapımı 3

Düğme Yastık Modeli Yapımı 2

Düğme Yastık Modeli Yapımı 6

Düğme Yastık Modeli Yapımı 7

Düğme Yastık Modeli Yapımı 8

Düğme Yastık Modeli Yapımı 9

Kaynak : https://karinaandehaak.blogspot.com.tr/2012/03/knoopjes-kussen.html

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler