Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sihirli Halka Yapımı Penye İp

Penye ip, koton ip, el örgü ipleri, makrome ipi hiç fark etmez. Sihirli halka tekniğini aynı şekilde yapıyoruz hep. İpimiz kalın olunca tığımızda kalın oluyor örgülerimizi rahat örüyoruz. Sihirli halkaları birçok örgüde kullanıyoruz. Amigurumilerin başlangıcında hep sihirli halka kullanıyoruz. Bazen zincir kullanıyoruz. Penye ip örgü modellerinde de başlarken sihirli halka kullanıyoruz. Örgü modellerine başlarken birçok örnekte kullanıyoruz. Orta kısmında, başlangıcında delik olmasını istemediğimiz tüm örgülerde kullanıyoruz. Sağ elle örenler için sihirli halka yapılışı ile solaklar için sihirli halka fark etmiyor. Aynı teknikle yapılıyor. Tek fark farklı elleri kullanarak örgü örmemiz. Sihirli halkalar yapımı oldukça kolay. Belki ilk denemede zor gelebilir. Sonrasında yaptıkça eliniz alışacak kendinize özgü bir teknik geliştirebilirsiniz.

Kolay Sihirli Halka Yapımı Penye İp

Sihirli halka yapılışını önce resimlerle adım adım inceleyeceğiz. Daha sonra videolu olarak sihirli halka tarifini inceleyeceğiz. Böylelikle örgülerimizde gerekli olan yerlerde kullanacağız. Sihirli halkayı yaptıktan sonra zincir ile başlayarak devamında trabzanlarla örgüye devam edebiliriz. Tekli trabzanlarla yada sık iğnelerle başlayabiliriz. Dolayısıyla sihirli halka yaptıktan sonraki kısım tamamen örgümüze bağlı.

Şimdi resimlerle sihirli halka yapımı penye iple tarifini görelim.

Sık iğne ile başladığımız sihirli halka tarifini gördük. Aynı tekniği farklı kalınlıktaki iplerle yapabiliriz.

Sihirli Halka Yapımı Penye İp 21

Örgü Halı Modelleri Anlatımlı 4

Sihirli Halka Yapımı Penye İp 22

Kolay tekniğin yapılışını şimdi videolu olarak izleyelim. Amigurumiler, örgü sepetler, paspaslar, motif örnekleri gibi birçok yerde kullanabiliriz. Şiş örgü ile sihirli halka yapılışını yine önceki yazılarımızda bulabilir şiş örgülerinizde kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.crazypatterns.net/en/blog/1103/yarn-ring-magic-ring

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler