Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Örgü Tutacak Modelleri

10 dakikada hazır olacak anlatımlı örgü tutacak modelleri tarifi hazırladık. Penye ip örgü modelleri arasına yepyeni bir örnek hazırladık. İster eldiven şeklinde isterseniz kare, yuvarlak şekilde. Hangi modeli beğenirseniz onu örebilirsiniz. İsterseniz hepsini örüp tencere altına, çaydanlık altına örgü nihale modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Yaptığınız penye iple örgü modelleri çalışmalarında kalan iplerinizi değerlendirmek için nihaleleler, eldivenler örebilirsiniz. Tığ işi tutacak yapılışı için motifli örgüleri de kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz, daha önce farklı yerde kullandığınız motiflerden tutacak modelleri örebilirsiniz. Fırın tutacağı yapımı için fırın kabını tutarken elinizi yakmayacak ipler tercih edebilirsiniz. Kalın iplerle örebilirsiniz. Penye ip kullanılabilir bir ip. Yanmayacak, yakmayacak farklı iplerle de tutacak yapımını deneyebilirsiniz.

Kolay Tutacak Modelleri

Anlatımlı örgü tutacak modelleri 10 dakikada hazır olacak. Akşam otururken, çayınızı kahvenizi yudumlarken hemen örüp kullanıma hazır olacak bir model. Örgüye yeni başlayanlardan iseniz ve penye iple ilk defa örgü örecekseniz 10 dakika biraz uzayabilir. Ama kolay bir proje ve genel itibari ile 10 dakika sürecektir. Malzeme olarak penye ip ve ipimize uygun tığ kullanıyoruz.

1.tur sihirli halka içine 4 sık iğne yaparak başlıyoruz. 2 .turda yine 4 sık iğne örüyoruz. 3. turda 1 ör 1 artır ile örmeye devam ediyoruz. 4. turda 2 ör 1 artır ile devam ediyoruz. 5. turda hiç artırma ve eksiltme yapmadan örmeye devam ediyoruz. 6, 7, 8 . turlarda da aynı şekilde hiç artırma yapmadan örüyoruz.

9. turda baş parmak hizasına gelmiş olmamız lazım. Sağ ve sol elimize uygun şekilde aşağıda gördüğünüz gibi 4 zincir çekerek 4 sık iğne atlıyoruz. İstenilen boyutlara gelene kadar artırma ve eksiltme yapmadan her sık iğneye ve zincire 1 kez batarak sık iğne yapıyoruz. Parmak kısmına gelince ipi sabitleyip fotoğraftaki gibi örüyoruz. ( Parmak kısmı 7 sık iğne)

Anlatımlı Örgü Tutacak Modelleri 4

Eldiven hazır. İsterseniz kare, isterseniz yuvarlak olarak düz örgü tutacak modelleri de örebilirsiniz.

Anlatımlı Örgü Tutacak Modelleri

Tutacaklarımızın hepsi bitti. Gönül rahatlığı ile kullanabiliriz. Kolay ve pratik.

Anlatımlı Örgü Tutacak Modelleri 3

Anlatımlı Örgü Tutacak Modelleri 2

Anlatımlı Örgü Tutacak Modelleri 1

Anlatımlı Örgü Tutacak Modelleri 5

Anlatımlı Örgü Tutacak Modelleri 6

Kaynak : https://susimiu.es/tutorial-de-manopla-de-ganchillo-xxl-en-10-minutos/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler