Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Çanta

Penye ipten çanta yapımı hazırladık. Çok keyifli olacak örmesi. Rengi de harika. Örgü çanta modellerine yepyeni bir örnek daha ekliyoruz. Yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemada kullanılan sembollerin ne anlama geldiğini sizlerle paylaşacağız. Örerken aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Koton iplerden, penye iplerden, ribbon iplerden, kağıt iplerden , plastik kanvaslardan kendinize çok şık çantalar yapabilirsiniz. Daha önce sizlere fikir verecek plastik kanvastan çanta modellerinden oluşan bir galeri hazırlamıştık. Çok şık , çok güzel modeller var galeride. Bargello nakışı ile yapılmış modeller. Kendiniz için penye ipten makaron çanta yapımı da yapabilirsiniz. Yuvarlak çanta modellerinden güzel , kolay bir model. Ayrıntılı bir şeklide nasıl yapıldığını sizlere anlatmıştık. Bugün güzel bir model anlatımı daha var. Penye ipten çanta. Resimli ve şemalı olarak yapılışını paylaşacağız. Taban şemasını ve üst örnek için kullanılan şemayı yazının içinde bulabilirsiniz.

Penye İp Çanta Yapımı

Sevdiğiniz, beğendiğiniz marka penye iplerle , en güzel renkleriyle örebilirsiniz. Penye ipten çanta modelini örmek oldukça kolay. Duruşu çok şık. Şemayı çantanın boyutları istediğiniz uzunluğa erişene kadar tekrar edebilirsiniz. Şimdi çanta modelinde kullanacağımız taban şemasını ve üst ağız kısmını vererek anlatıma başlayalım.

Şemada uzun çizgiler trabzanı, x ler sık iğneyi, daireler zinciri temsil ediyor.

Penye İpten Çanta 2

Çantanın gövdesi için aşağıdaki örneği kullanacağız. Bir arka ilmeğe batarak örüyoruz. Birde sık iğnenin içinden batarak.

Penye İpten Çanta

Örneği nasıl yaptığımızı daha yakından görelim.

Penye İpten Çanta 3

Ve çanta bitti. Çok güzel görünüyor.

Penye İpten Çanta 5

Penye İpten Çanta 4

Penye İpten Çanta 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/02/bolsa-verde-esmeralda-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler