Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıt İp Çanta Yapılışı

Kağıt ip örgü modellerine devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğiniz kağıt ip çanta yapılışı var. Yaz bitmeden kendimize güzel bir çanta örelim. Sonrasında yaz kış kullanacağımız çok şık bir çanta örelim. Örgü çanta modellerinden kağıt iple, rafya iple ördüğümüz çantalar çok revaçta. Çok tercih ediliyor. Yine bu yaz koton iplerle örülmüş örgü çantalar çok örüldü çok kullanıldı. Ünlü markaların satışlarında da örgü çanta modelleri yer alıyordu. Mesela büyük örgü çanta yapılışı ünlü bir markaya ait. Kağıt ipten çanta yapımı sırt çantası veya omuz çantası modelleri olarak örüp kullanacağınız modellerden. Askı kısmını ayarlayarak her şekilde kullanabilirsiniz. Kağıt ip çanta örmek için rafya ip kullanıyoruz. Kağıt iplerin bir benzeri diyebiliriz. Yine koton ipler de kullanabilirsiniz. Makrome ipleriyle de örülebilir. Çok yönlü düşünerek ip tercihini farklı iplerden yana kullanabiliriz. Makrome ipten çanta, koton ipten çanta gibi örebileceğimiz tığ işiyle yaptığımız kağıt ip çanta yapılışına geçiyoruz.

Kağıt İpten Çanta Nasıl Örülür?

Yabancı örgü modellerinden güzel bir çanta yapılışı hazırladık. Rafya iple veya kağıt iple örebilirsiniz. Yine daha farklı bir ipte kullanabilirsiniz. Yine çantanın uzunluğunu, genişliğini, askılarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Hazır tabanlıklar üzerine örebilirsiniz. Deri çanta askıları kullanabilirsiniz. Çantanın ölçüleri 24 cm yüksekliğinde. Alt tabanlık 18 cm çapında. 40 gramlık 4 adet rafya ip kullanılmış. Ayrıca 3,5 mm tığla örülmüş. Sizde 3,5 mm tığla uyumlu iplerle çantayı örebilirsiniz. Çantada büzgü kısmı için kuş gözü kullanıyoruz. Eğer elinizde yoksa burada zincir çekebilir gözler oluşturabilirsiniz.

Kağıt İp Çanta Yapılışı

Yazın veya kışın kullandığınızda herkes çantanıza hayranlıkla bakacak. Şimdi detaylarıyla kağıt ip çanta yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler