Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Örgü Çanta Yapımı

Çok şık bir çanta. Yuvarlak örgü çanta yapımı aşamalarını, örgü çanta modellerinin şemasını bulabilirsiniz. Çok kolay ve çok şık. Son zamanların modası çanta. Aynı çantayı hasır ipleri ile de örebilirsiniz. Çok pahalı fiyatlara satılan bir çanta. Oysa kendimiz daha ucuza mal ederek kendimiz evde yapabiliriz. Kağıt ipte yuvarlak çanta yapımı olarak da örüp kullanabilirsiniz. Şablonu ve çantanın yapılış aşamalarını farklı iplerle örerek kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kullanacağınız her ipe göre çantanın boyutları değişecektir. Tığ işi çanta modellerini, örgü çanta örneklerini çok seviyorum. Ve güzel modelleri buldukça sizlerle paylaşıyorum. Örgü sırt çantası yapılışı da çok güzel bir örnek. Üzerine süslemeler, aplikeler yapabilirsiniz. Boncuklarla süslemeler yapabilirsiniz. Bu aralar pazar filesi örmek moda. Bende önce hırka ile başlayıp sonra örgü file modellerine dönüştürdüğüm çantayı örerken sizlere video çekmeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz. Geleneksel pazar filesi yapımının çok kolay olduğunu göreceksiniz.

Yuvarlak Çanta Nasıl Örülür?

Ortalama 3 günde bitirebileceğiniz bir proje. Kolay bir çanta. Biraz tığ işi biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Malzeme olarak hasır ipler, kağıt ipler, merserize veya pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Kullanacağınız ip için tığ, keçe , mukavva veya yuvarlak ahşap plaka , iğne, iplik, ahşap boncuklar kullanıyoruz.

Yuvarlak Örgü Çanta Yapımı

Malzemeler hazırsa önce çantanın şablonunu görelim.

Yuvarlak Örgü Çanta Yapımı 7

Sık iğne ile yapılıyor. Koyu renkli kısımlara aynı yere 2 sık iğne yapılıyor. 2 parça olacak şekilde bu şablondan örelim. Arka ilmeklere batarak.

Yuvarlak Örgü Çanta Yapımı 4

Yuvarlak parçalar bittikten sonra keçe üzerine yuvarlak ahşap plakaların şablonunu çıkartalım. Ahşap plakayı örgü ve keçenin arasına koyarak keçeyi örgüye dikelim.

Yuvarlak Örgü Çanta Yapımı 3

Şimdi iki parçayı birbirine birleştirecek ara parçayı örüp dikelim.

Yuvarlak Örgü Çanta Yapımı 1

Şimdi çantanın askısını örme zamanı.

Yuvarlak Örgü Çanta Yapımı 8

Püsküllerle süsleyelim.

Yuvarlak Örgü Çanta Yapımı 6

Artık çantamızı gönül rahatlığı ile kullanabiliriz.

Yuvarlak Örgü Çanta Yapımı 2

Yuvarlak Örgü Çanta Yapımı 5

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/2932455-delaem-modnuyu-krugluyu-sumochku-svoimi-rukami

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler