Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Geleneksel Pazar Filesi Yapımı

Hırka modelleri olarak başladığım ama sonradan geleneksel pazar filesi yapımına döndüğüm güzel bir çanta oldu. Tarifini örerken videoya çekmeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz. Birkaç günde tamamlayacağınız çok şık örgü çanta modellerinden. Sizde böyle farklı bir örgü modeli ile başladığınız örneği uzun süre örmediyseniz benim gibi hatta modeli bile hatırlamıyorsanız sizde sonradan çantaya çevirebilirsiniz. Beğendiğiniz motiflerden çantalar örebilirsiniz. Şiş örgü modellerinden, tığ iş örgülerden çok güzel çantalar örebilirsiniz. Bez çantalar dikebilirsiniz. Dıy canlı çiçekten çanta yapılışı paylaşmıştık. Aynı modeli alış veriş çantası olarak kullanabilirsiniz. Eski tişörtten file pazar çantası yapımı yapabilirsiniz.

Pazar Filesi Nasıl Örülür?

Geleneksel pazar filesi yapımı için hanım dilendi bey beğendi motifi kullanıyoruz. Alt taban için. Daha sonra üst kısmına zincirlerle file örüyoruz. Yapılışı oldukça kolay. Videoda sizler için değinmeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz. Çantanın boyutlarını istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifini daha küçük veya daha büyük olarak örebilirsiniz.

Geleneksel Pazar Filesi Yapımı

Ben motifin büyüklüğünden videoda bahsettim. Sizlerde aynı boyutlarda örebilirsiniz. Çanta biraz esneme yapıyor. İçine birçok malzeme yerleştirebilirsiniz. Pazar filesi ipi olarak elimde alize diva vardı onu kullandım. Tığ olarak ise 2.5 mm. Şimdi çantamız bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Geleneksel Pazar Filesi Yapımı 1

Geleneksel Pazar Filesi Yapımı 2

Hırkadan çantaya dönüşüm. Güzel ve kullanışlı bir çanta oldu. Şimdi nasıl örüldüğünü birlikte izleyelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler