Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Wayuu Çanta Sapı

Wayuu çanta modellerinden, yapılışından çok bahsettik. Wayuu çantaların özel olduğu gibi wayuu çanta sapı da çok özel. İplerin içinden iğne ile geçilerek çok şık modeller yapılıyor. Bugün biz biraz daha kolay bir modelin yapılışını hazırladık. Önce wayuu çanta nasıl yapılır bahsetmiştik. Tabanı, üst kısmı, askısı, nasıl örüldüğünden ayrıntılı bir şekilde bahsetmiştik.  Wayuu çantaların çıkış noktası Kolombiya. Kolombiyada bulunan Wayuu kabilesinde bulunan bayanlar tarafından örülüyor. Mochilla çanta anlamına geliyor. Bu nedenle bu çantaların ismi Wayuu Mochilla bag. Bizde sizlere nasıl yapıldığından sıkça bahsettik. Bahsedeceğiz. Wayuu çanta yapımında özel şemalar uygulanıyor. Daha önce ördüğünüz örgülerinizde bulunan şemaları da uygulayabilirsiniz dilerseniz. İlk seferde yani ilk defa örecekseniz şema uygulamak biraz zor olabilir. Ama sonrasında ördükten sonra olay olacaktır. Çünkü aynı anda birden fazla ipi yürüterek örüyorsunuz. İlk kez örecekler için ve şema arayanlar için wayuu mochilla bag cart şemaları yayınlamıştık. Beğendiğiniz örnekleri çantalarınızda uygulayabilirsiniz. Orjinal wayuu çanta askısı yapılışından da bahsetmiştik. Wayuu çanta askısı nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi biraz daha kolay olan wayuu çanta sapından bahsedeceğiz.

Evde Çanta Askısı Nasıl Yapılır?

Sadece wayuu değil diğer çantalarınızda da kullanabilirsiniz. Çok şık duruyor. Bu tekniği aranızda bilenler vardır. Wayuu çanta sapı için önce 27 cm bir daire yapıyoruz kartondan resimdeki gibi. Ortasına  da 7 cm lik bir daire yapıyoruz.

Wayuu Çanta Sapı 5

Daha sonra istediğiniz uzunlukta olacak şekilde ipleri kesip aşağıdaki adımları takip ederek askıyı tamamlayalım. Modelde kullanılan ölçüler her renk için 30 x 320 saçakları da hesap ederek örmeye başlayabilirsiniz.

Ve çanta üzerinde duruşu.

Wayuu Çanta Sapı 14

Wayuu Çanta Sapı 13

Wayuu Çanta Sapı

Wayuu Çanta Sapı 1

Kaynak : http://delignycreations.blogspot.com.tr/2015/06/wayuu-mochila-kort-hengsel-vlechten-diy.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler