Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ Tekniği Bargello Çanta Yapılışı

Çok güzel. Çok seveceksiniz. Örgü çanta modellerinde yeni örnek arayanlar için bargello nakışını andıran tığ tekniği bargello çanta yapılışı hazırladık. Bargello nakışı modellerini her yerde kullanabilirsiniz. Çantalar, seccadeler, masa örtüleri, havlular. Daha neler neler. Kanaviçe etamin örneklerinde de çok güzel duruyor. Wayuu çanta modellerini sizlerle ilk paylaştığımızda çok sevilmişti. Ve birçok kişi tarafından keyifle örüldü. Modası hiç geçmeyecek çanta modellerinden. Bende örmeyi  çok istiyorum ama bir türlü fırsat bulamıyorum. Wayuu çantalar biraz dikkat istiyor. Bende birkaç işle uğraştığım için başına oturamıyor ve öremiyorum. Ama birazdan paylaşağımız çanta çok dikkat istemiyor. Düz örüyorsunuz. Bildiğimiz tekniklerle. El yapımı çanta modelleri sevenler için çok şık bir çanta. Plaj çantası olarak kullanabilirsiniz. Örgü malzemelerinizi koyacağnıız hobi çantası olarak kullanabilirsiniz. Veya içine eşyalarınızı koyabilirsiniz. Çok kullanışlı ve çok şık.

Örgü Çanta Yapımı

Pamuklu makrome, kalın iplik veya halat, batik ince ipler veya tek renk iplere ihtiyacımız olacak. Tığ tekniği bargello çanta yapılışında sık iğneyi kullanıyoruz. Kalın ipin üzerine ördüğümüz için ip sarmal şekilde duruyor. Renklendirme açısından sizlere fikir verecek modeller de hazırladık. Bu güzel tığ işi çanta için evde kalan ipleri değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Önce çantamızın şemasını görelim. Çanta 33 cm genişliğinde, 25 cm yüksekliğinde, kulplarla birlikte ise 50 cm yüksekliğinde. 60 zincir çekiyoruz ve aşağıdaki şamayı uyguluyoruz.

Tığ Tekniği Bargello Çanta Yapılışı 5

Çanta tabanı hazır. Şimdi üst şemayı görelim.

Tığ Tekniği Bargello Çanta Yapılışı 6

Sadece sık iğneden oluşuyor. Daha önce koton ipten sepet yapımı paylaşmıştık. Oradan da detayları görebilirsiniz. Kalın ip ve ince ip birlikte kullanıyoruz.

Tığ Tekniği Bargello Çanta Yapılışı 7

Tığ Tekniği Bargello Çanta Yapılışı 4

Tığ Tekniği Bargello Çanta Yapılışı 3

Tığ Tekniği Bargello Çanta Yapılışı 2

Tığ Tekniği Bargello Çanta Yapılışı 1

Tığ Tekniği Bargello Çanta Yapılışı

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/stilnaya-sumochka-kryuchkom-iz-verevki/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler