Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

File Çanta Yapımı

File çanta yapımı ile devam ediyoruz. Örgü çanta modellerine bir yeni model daha ekliyoruz. Kolay ve kullanışlı. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde harika bir proje. Nasıl yapıldığını sizlere fotoğrafları ile birlikte hazırladık. Zorlanmadan verdiğimiz sayıları ve fotoğrafları takip ettiğinizde örebilirsiniz. Örgü pazar filesi yapımını alış veriş yaparken kullanabilirsiniz. İçine renkli kumaşlarla astar geçirerek dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Hobi çantası olarak kullanabilirsiniz. Tığ işi file çanta yapımı oldukça kullanışlı. File çanta modellerinin büyüklüklerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Makrome ipleri, pamuklu ipler, akrilik ipler, elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan file çanta yapımına geçelim.

File Çanta Nasıl Örülür?

Mağazadaki plastik torbalar yerine örgü çantalar kullanabilirsiniz. Marketlerde artık plastik poşetler paralı. Bunun yerine bez çanta modelleri, örgü çanta örnekleri örüp kullanabilirsiniz. Örgü çanta veya bez çantalar hem çevre dostu. File çanta yapımı bittiğinde gözünüze küçük görünebilir. Fotoğraflarda gördüğünüz çantalar 1 kg meyveyi doldurur.

File çanta yapımı için % 100 pamuklu iplik ve 2.5 mm tığ kullanılmıştır. Sihirli halka içine 16 sık iğne yaparak başlayalım. 5 zincir çekip tığa 2 kez ip dolayarak her bir sık iğnenin üzerine trabzanla batalım.

File Çanta Yapımı 3

File Çanta Yapımı 4

Daha sonra 10 zincir çekelim ve yuvalara sık iğne ile batalım. İstediğimiz uzunluğa gelene kadar bu şekilde örelim.

File Çanta Yapımı

File Çanta Yapımı 2

File Çanta Yapımı 5

File Çanta Yapımı 6

Çantanın aksı kısmı için 60 zincir çekelim. Arada 4 yuva bırakıp sabitleyelim. Ve zincirin üzerini ve tüm yuvaları en son turda sık iğne ile dolduralım.

File Çanta Yapımı 10

Çantamız hazır. Örmesi kolay. Çabuk biten ve kullanışlı bir çanta.

File Çanta Yapımı 9

File Çanta Yapımı 8

File Çanta Yapımı 7

File Çanta Yapımı 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler