Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Cüzdan Yapımı

Birçok farklı şekilde örgü cüzdan yapımı modelleri paylaşmıştık. Şimdi boyutlarını da değiştirerek örgü çanta modellerine çevirebileceğiniz bir cüzdan bahsedeceğiz. Hem şemalı anlatımla hem de vidolu anlatımla tarifini hazırladık. Örgü cüzdan yapımını amigurumi bebeklerinize, kız çocuklarınıza, barbie bebeklere çanta olarak da yapabilirsiniz. Çocuklarınız için bozuk para cüzdanı olarak kullanabilir. Yeni model tığ işi cüzdan modellerine geçmeden önce daha önce paylaştığımız birkaç modele değinelim. Amigurumi cüzdan yapımı çocukların çok seveceği modellerden. Sarı saçlı, pembe saçlı, mor saçlı cüzdanlar örebilirsiniz. Örgü cüzdan yapılışı çok beğendiğim modellerden. Modası hiç geçmeyen siyah beyaz renklerde. Videolu cüzdan nasıl örülür diğer paylaştığımız modellerden. Örgü çiçek modelleri ile örgü meyve modelleri ile süsleyeceğiniz bir cüzdan. Daha fazla model anlatımı için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni modelin yapılışına geçelim.

Tığ İşi Bozuk Para Cüzdanı Yapımı

Alt tabanı tur sayılarını istediğiniz gibi ayarlayarak boyutlarını değiştirerek örebileceğiniz bir cüzdan. Örgü cüzdan yapımı için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Öncelikle kullanacağımız ipe, tığa, elimizin sıkılık ve gevşekliğine göre ölçüler değişecektir. Bunu unutmamak gerekir.

Örgü Cüzdan Yapımı 2

Örgü Cüzdan Yapımı 3

Cüzdan için yukarıdaki şemayı kullanacağız. Alt taban için trabzanlar yapıyoruz. Üst kısım trabzanlarla fıstıklar yapıyoruz. Tabanı büyüterek cüzdanın, çantanın boyutlarını ayarlayabilirsiniz.

Örgü Cüzdan Yapımı

Örgü Cüzdan Yapımı 1

Modelde orta kalınlıkta pamuklu iplik kullanılmış. 3 – 3,5 mm tığlar kullanılmış. Sizde kullanacağınız iplere göre tığlarınızı belirleyebilirsiniz. Şimdi tüm ayrıntıları ile örgü cüzdan yapımı detaylarını izleyelim. Parça iplerle küçük küçük sevimli cüzdanlar, çantalar örelim.

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/como-tejer-bolsa-crochet-en-todas-las-medidas-punto-puff/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler