Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ananas Örgü Çanta Yapılışı

Örgü pazar çantası modelleri olarak da kullanabileceğiniz çok güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Pamuklu iplerle ördüğümüz harika bir çanta. Bu modelin birçok ismi var. Ananas örgü modeli, badem örgü modeli, çilek örgü modeli olarak geçiyor. Hepsini de andırıyor. Tüm isimlerde yakışıyor. Örgü çanta modelleri olarak kullanıyoruz bu kez bu örneği. Şal modelleri, bluz modelleri, yelek modelleri, hırka modelleri gibi birçok örgüde kullandık. Her modelde de çok güzel duruyor. Annem aynı örnek ile şal modelleri örmüştü. Sizde şallarınızda da kullanabilirsiniz. Paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Örneklerini önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Geleneksel pazar filesi yapımı olarak örüp kullanabilirsiniz. Boyutlarını altta kullandığımız taban şemasının tur sayısını artırarak daha geniş olarak örebilirsiniz. Örgü çanta örnekleri için askı kısmına modelde de çok kullandığımız su taşı örneğini kullanıyoruz. Dilerseniz farklı modellerde kullanabilirsiniz. Hazırsanız ananas örgü çanta yapılışına geçelim. Çok şık ve zarif duruyor. Ben çok beğendim.

Tığ İşi Çanta Yapımı Anlatımlı

Çok güzel bir örnek. Harika duruyor. Hobi malzemeleriniz için kullanabilirsiniz. Pazarda, markette alış veriş yaptığınızda aldığınız ürünleri içine koymak için kullanabilirsiniz. Modelde % 100 pamuklu iplikten 150 gr kullanılmış. Ve 3 mm tığ ile örülmüş. İnce bir iplik. Merserize iplerle de örebilirsiniz. İçine astar da geçirebilirsiniz. Birbiri ile uyumlu renklerde.

Çantamızın taban ve üst kısmı için aşağıdaki şemayı kullanıyoruz.

Ananas Örgü Çanta Yapılışı 3

Şimdi askı bölümüne yaklaşan kısmının şemasını görelim.

Ananas Örgü Çanta Yapılışı 4

Ve askı kısmının şemasını görelim.

Ananas Örgü Çanta Yapılışı

Ve çantamızı tamamladık. Ananas örgü çanta yapılışı bittiğinde nasıl duruyor merak ediyor musunuz. O zaman hemen görelim.

 Ananas Örgü Çanta Yapılışı 2

Ananas Örgü Çanta Yapılışı 1

Kaynak : https://madeinassen.jouwweb.nl/haken/tassen-2/ananas-tas-pineapple-bag

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler