Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Örgü Çanta Yapımı

Üzeri örgü aplikelerde süslenmiş çok şık bir çantanın yapılışını  hazırladık. Ben çok sevdim. Özellikle üzerindeki aplike modellerini. Böyle dümdüz çantalar örüp üzerini örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Çok güzel oluyor. Beğendiğiniz çiçekler, beğendiğiniz minyatür amigurumi modelleri ile, keçe modelleri ile, kurdele işi ile süsleyebilirsiniz. Örgü severler örgüden vazgeçemeyenler yine örgü süslemeler kullanacaktır. Şiş örgü modeller biliyorsanız örgü çanta modellerinizi şiş ile örüp üzerini hazır nakışlarla veya sevdiğiniz figürlerle süsleyebilirsiniz. Bugün tığ işi ile yapılmış basit bir çantayı üzerine çeşitli aplikeler yaparak süslüyor ve çok daha şık, zarif, muhteşem hale çeviriyoruz. Örgü çanta nasıl yapılır sizlere sayıları ile bahsedeceğiz. Ama üzerine kullandığınız aplikelerin anlatımları yok. Onları daha önce paylaştığımız tariflerden uyarlayabilirsiniz. Süsleme kısmı tamamen size bıraktık. Tığla örgü çanta yapımının tarifini bulacak örecek ve üzerini dilediğiniz gibi süsleyeceksiniz. İğne ile, aplikelerle, hazır dantellerle süsleyebilirsiniz.

Örgü Çanta Modeller Yeni

Süper bir çanta hazırladık. Düz kısmının yapılışı var. Mevcut. Herkes tarafından örülebilir. Kolay. Sık iğne ile yapılıyor. Merserize ipler kullanabilirsiniz. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Modelde pamuklu iplik ve 2,5 mm tığ kullanılmıştır. Çiçekler için aplikeler için evde kalan ipleri değerlendirmek için bu çanta üzerinde kullanabilirsiniz.

Tığla Örgü Çanta Yapımı 33

Çantamızın boyutları aşağıdaki gibidir. Zincir sayılarını artırarak veya azaltarak çantayı istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz.

Tığla Örgü Çanta Yapımı 32

Tığla Örgü Çanta Yapımı 26

Çantamızı 120 zincir çekerek başlıyoruz. Sonrasında zincirin her iki tarafına sık iğne yapıyoruz. Artırma ve eksiltme yapmadan her sık iğne üzerine batarak istediğimiz boyutlara gelene kadar örüyoruz. İstediğimiz boyutlara gelince çantanın askı kısmını yapıyoruz. 120 sık iğne olduğu için 12 sık iğne yapıyor 50 zincir çekiyoruz. 36 sık iğne atlıyor ve devam ediyoruz. Tekrar 12 sık iğne yapıyoruz. 50 zincir çekip 36 sık iğne atlayarak kalan sık iğneleri örerek turu tamamlıyoruz.

Bu kısımdan sonra 7 sıra sık iğnelere arkadan batarak sık iğne örüyoruz. Askı kısmı da tamam.

Tığla Örgü Çanta Yapımı 35

Tığla Örgü Çanta Yapımı 25

Tığla Örgü Çanta Yapımı 2

Artır çantanın üzerini istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Kaynak : http://crochetobjet.com/2018/01/10/crochet-skinny-purse-free-pattern-and-tutorial/

https://crochetobjet.com/2018/01/31/the-joyful-bouquet-how-to/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler