Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kaktüs Çanta Yapılışı

Bez çanta modelleri üzerine çeşitli örgü aplike modelleri ile süslemeler yaparak çantalar dikebilirsiniz. Süsleyebilirsiniz. Kaktüs çanta yapılışı böyle bir model. Örgü çanta modelleri, sık iğnelerle, trabzanlarla, tekli sık iğne ile çantalar örüp üzerine örgü kaktüs modelleri ile süslemeler yapabilirsiniz. Örgü ile tabanlıklar örebilirsiniz. Derilerden, ahşap plakalardan tabanlıklar üzerine çanta örebilirsiniz. Altı örgü üstü kumaş çantalar örebilirsiniz. Birçok farklı modelde  çanta yapabilir, dikebiliriz. Ve üzerini istediğiniz gibi süsleyebiliriz. Daha önce kadife iple örgü çanta yapılışı tarifi hazırlamıştık. Aynı çantayı örüp üzerine örgü kaktüs motifleri ile süslemeler yapabilirsiniz. Örgü çanta yapımında değişik çok güzel örneklerin, yeni modellerin yapılışını paylaştık. Çok beğendiğim modellerden biri deniz kabuğu şeklinde çanta tarifini inceleyebilirsiniz. Kendinize, çocuklarınıza örebilirsiniz. Kaktüs çanta yapılışında kullanılan motifleri farklı örgü süslemelerinde de kullanabilirsiniz. Hemen yapılışına geçiyoruz.

Kaktüs Çanta Nasıl Yapılır?

Eski kotları değerlendirmek için üst kısma yani bez olarak diktiğimiz kısımlara eski kotları dikebilirsiniz. Alt kısma yine sık iğneler ile çantalar örebilirsiniz. Kaktüs çanta yapılışının boyutlarını bakalım.

Kaktüs Çanta Yapılışı 6

Çanta çok güzel. Şimdi çantamızda kullanılan kaktüs ve bağcık kısmında kullandığımız top kaktüsün şemasına bakalım.

Kaktüs Çanta Yapılışı 8

Kaktüs Çanta Yapılışı 4

Kaktüs Çanta Yapılışı 5

Kaktüs Çanta Yapılışı 3

Motifleri birleştirip çanta üzerine diktiğimizde ortaya çok güzel bir çanta çıkıyor. Kaktüsleri örgü duvar süsü modellerinde, bebek örgülerini, bebek battaniyelerini süslemede kullanabilirsiniz. Kaktüs çanta yapılışı çok güzel oluyor bittiğinde. Şimdi çantamız nasıl görünüyor ona bakalım.

Kaktüs Çanta Yapılışı 1

Kaktüs Çanta Yapılışı

Kaktüs Çanta Yapılışı 7

Kaktüs Çanta Yapılışı 10

Kaktüs Çanta Yapılışı 9

Kaktüs Çanta Yapılışı 2

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8617/zhifa

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler