Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İşlemeli Kolay Çanta Yapılışı

Tığ işi örgülerle kanaviçe etamin modellerini birleştiriyoruz. Ortaya şahane bir örnek çıkartıyoruz. İşlemeli kolay çanta yapılışı. Örgü çanta modelleri üzerine sizde istediğiniz şemaları, şablonları işleyebilirsiniz. Sık iğnelerle, tekli trabzanlarla çantayı örüyoruz. Sonra üzerini dilediğimiz gibi süslüyoruz. El nakışı modelleri, etamin modelleri, örgü aplike modelleriyle süslemeler yapıyoruz. Düğmeler kullanıyoruz. Deniz kabukları kullanıyoruz. Çeşitli aksesuarlar kullanıyoruz. En güzel çantaları örüyoruz. Biraz yeni model çantalarımızdan bahsedecek olursak keyifle öreceğimiz papatya örgü çanta yapılışı var. Küçük kızlarınıza, kendinize, genç kızlarınıza severek örebilirsiniz. Parça iplerle örgü çanta yapımı ise sevdiğimiz motiflerden oluşuyor. Tığ işi motif örnekleriyle ve artık iplerle yada yeni iplerle tığ işi çantayı örebilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız çantada kullanacağımız şemayı farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Bebek örgülerini, battaniyeleri süslemek için kullanabilirsiniz. Düz örgüleri süslemek için kullanabilirsiniz. Hadi çantamız nasıl örülüyor hemen anlatıma geçelim.

İşlemeli Çanta Nasıl Örülür?

Sık iğneler, tekli trabzanlarla yaptığımız çantayı dilediğimiz gibi süsleyebiliriz. Daha önce birçok farklı desende kanaviçe etamin şablonları yayınladık. Çanta üzerinde dilerseniz onları da kullanabilirsiniz. Burada mavi güllerle süslenmiş bir şema kullanacağız. Çantamızda mavi güller açacak.

Çantanın boyutları 43 x 40,5 x 7,5 cm ebatlarında. Çantanın yan panelleri için 8 zincir çekiyoruz. Üzerine 7 sık iğne yapıyoruz. Çanta boyutlarına uygun uzunlukta 7 sık iğne olarak örüyoruz. Alt parça için yine 8 zincir çekip üzerine 7 sık iğne yapıyor yeterli uzunlukta örüyoruz. Ana parçalar için 45 zincir çekiyoruz. Üzerine 44 sık iğne yapıp yeterli uzunlukta örüyoruz. Daha sonra ön parçaya aşağıdaki şemayı işliyoruz. Parçaları birleştiriyoruz. Çanta askısı için 56 zincir çekiyoruz. Siz istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz.

İşlemeli Kolay Çanta Yapılışı

Şemamız yukarıdaki gibi. Şimdi çanta bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım.

İşlemeli Kolay Çanta Yapılışı 2

İşlemeli Kolay Çanta Yapılışı 1

İşlemeli Kolay Çanta Yapılışı 3

İşlemeli kolay çanta yapılışı farklı şekilde örülmüş farklı bir desen uygulaması yapılmış video izleyelim.

İşlemeli Kolay Çanta Yapılışı 4

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/caron-crochet-floral-cross-stitch-tote-bag/CAC0101-031767M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler