Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Pazar Çantası Yapımı

Örgü çanta modellerinden şahane bir örnek daha. Örgü pazar çantası yapımı. Sadece pazar çantası olarak değil hobi çantası olarak, plaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. El örgüsü pazar çantası için örgü çiçek modellerinden ve örgü yaprak modellerinden faydalanıyoruz. Ve ağ örgü kullanarak çantamızı tamamlıyoruz. Adım adım nasıl yapıldığını şemalarda ve resimlerle hazırladık. 3 katlı örgü çiçek yapımını birçok yerde kullandık. Liflerde, patileri süslemede, kırlentlerde, battaniyelerde… Daha aklımıza gelmeyen birçok örgüde. Yaprakları da yine daha önce dantel örneklerinde kullanmıştık. Kanser yaprak yapımı olarak geçiyor. Dantel ipleri ile örülmüş bir çanta. Merserize iplerle de örebilirsiniz. Daha kalın iplerle de. Bu model penye iplerle olmaz. Çok kalın gelir. Penye iplerle zikzak çanta yapımını deneyebilirsiniz. Harika bir çanta. Bende örmeyi çok istiyorum. Zaman bulduğumda örmeliyim. Örgü pazar çantası yapımı için dantel ipleri ve 1, 75 mm tığları hazırlayalım. Örmeye başlıyoruz.

Örme Pazar Çantası

Tığ ile yapraklar ile çiçekler ile çok güzel bir çanta. Çanta çapı 33 cm, yükseklik sap dahil 42 cm civarında. İnce ipler ve 1, 75 mm tığ ile örüyoruz. Siz farklı kalınlıkta ipler kullanabilirsiniz. Buna göre tığ ölçülerinizde değişecektir. Tabi ki çantanın boyutları da. Şimdi sizlere önce örgü pazar çantası yapımı için kullanacağımız şemaları vermek istiyorum.

Örgü Pazar Çantası Yapımı 3

Örgü Pazar Çantası Yapımı 5

Örgü Pazar Çantası Yapımı 6

Örgü Pazar Çantası Yapımı 4

Örgü Pazar Çantası Yapımı 8

Örgü Pazar Çantası Yapımı 9

Örgü Pazar Çantası Yapımı 7

Çantanın yapılış aşamaları bu şekilde. Takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Çok güzel bir model. Ara katmana yine örgü çiçekler ekliyoruz. Kare motif örüp üzerine çiçekleri dikebilirsiniz veya şemalardaki gibi örebilirsiniz.

Örgü Pazar Çantası Yapımı 10

Örgü Pazar Çantası Yapımı 11

Örgü Pazar Çantası Yapımı 12

Örgü Pazar Çantası Yapımı 14

Örgü Pazar Çantası Yapımı 13

Örgü Pazar Çantası Yapımı 15

Örgü Pazar Çantası Yapımı

Örgü Pazar Çantası Yapımı 1

Örgü Pazar Çantası Yapımı 2

Örgü Pazar Çantası Yapımı 16

Örgü Pazar Çantası Yapımı 18

Örgü Pazar Çantası Yapımı 17

Buda benim ördüğüm çanta. Severek kullanıyorum.

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler