Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Pazar Çantası

Tığ işi örgü modelleri ile birçok çanta ördük. Bugün şiş örgü modellerinde kullandığımız kolay şiş örgü örnekleri ile çanta hazırladık. El örgüsü pazar çantası yapımı çok güzel ve çok kolay. Örgü file çanta yapımının tığ işi ile olan birçok örneğini paylaştık. Motiflerle, kafeslerle çantalar ördük. Örgü pazar çantası yapımı için birçok tekniğe değindik. Ama şiş örgü modelleri kullanmamıştık. Makrome ipleri ile çantalar, eski tişörtten file pazar çantası yapımı paylaştık. Geleneksel pazar filesi yapımını çok sevdik. Ve yine çok seveceğiniz bir model daha. Yine ayrıntılı anlatımı ile. Kolayca 1 günde bile tamamlayabilirsiniz.

Örgü Alış Veriş Çantası

Harika bir çanta. Sizlere yapılışını hem vidolu hemde yazılı olarak hazırladık. Marketlerde plastik poşetlerin yasaklanmasından sonra kendimize çantalar ördük, çantalar diktik. Marketler kendi çantalarını hazırladıklar belli bir alış veriş tutarına ulaşınca hediye olarak verdiler. Gerçi artık poşetleri parayla almaya da alıştık ama yinede kendi örgü çantalarını kullanmak isteyenler için şahane bir el örgüsü pazar çantası tarifi hazırladık. Pirinç örgü ve delikli örgü modelinden oluşan oldukça kolay bir çanta. Örgü pazar çanta modelleri küçük gibi duruyor ama esnediği için içine birçok ürün alıyor.

Çantamıza krem rengi iplik ile şişe 92 ilmek atarak başlıyoruz. Önce şişimize ilmek nasıl atılır ona bir bakalım.

İlmeklerimizi attık. Şimdi istediğimiz genişlikte pirinç örgü örelim. 1 düz 1 ters, arka sırada düz üzerine ters, ters üzerine düz örelim.

Ve şimdi istediğimiz uzunlukta delikli örgü modelimizi örelim. Oldukça kolay. 1 ilmek düz, 1 ilmek dola 2 ilmek birlikte ör olarak örüyoruz. Diğer turda 2 ilmek düz , 1 dola, 2 ilmeği birlikte düz olarak örüyoruz. Arka sıralar düz olarak örülüyor.

Çantamızın ağız kısmı için birkaç sıra pirinç örgü örüyoruz. Askı kısmı için ise haraşo örgü modeli örüyoruz. Çantanın alt kısmında bulunan ilmekleri topluyor ve büzüyoruz. Yanlarda kalan açık kısımları dikiyor birleştiriyoruz. Ve çantamız tamam. El örgüsü pazar çantası nasıl görünüyor bakalım. Bence süper oldu. Sizde elinizde olan parça iplerinizle keyifle bu güzel çantayı örebilirsiniz.

El Örgüsü Pazar Çantası 19

El Örgüsü Pazar Çantası 8

El Örgüsü Pazar Çantası 7

El Örgüsü Pazar Çantası 6

El Örgüsü Pazar Çantası 21

El Örgüsü Pazar Çantası 22

El Örgüsü Pazar Çantası 23

El Örgüsü Pazar Çantası 24

El Örgüsü Pazar Çantası 25

El Örgüsü Pazar Çantası 5

El Örgüsü Pazar Çantası 2

El Örgüsü Pazar Çantası 3

El Örgüsü Pazar Çantası 1

El Örgüsü Pazar Çantası

El Örgüsü Pazar Çantası 20

Bu modelde tığ ile ördüğümüz çantanın tarifi. Kolay ve şık.

Kaynak : https://www.mamainastitch.com/how-to-knit-a-market-string-bag/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler