Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Örülen Çanta Modelleri

İki renkli jakarlı örgü modeli nasıl yapılır daha önce detaylı olarak anlatmıştık. Örneğin detaylı yapılışına eski yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Bugün aynı modelden örgü çanta modelleri ve yapılışı yapıyoruz. Örgü çanta modelleri tariflerimize bir yeni model daha ekliyoruz. Üzerini isterseniz süsleyebilirsiniz. Çok zarif bir model olmuş. Şiş örgü çanta modeli yapılışı yapmak isteyenler için kolay ve zarif bir model. Çantayı ponpon ve püsküllerle süsleyebilirsiniz. Krem rengi iple örülen çanta üzerine evde kalan iplerinizle renkli ponponlar ve püsküller yaparak daha da şık hale dönüştürebilirsiniz.

Şiş Örgü Çanta Modeli Nasıl Yapılır?

Çok güzel bir çanta. 50 gr pamuklu ipliklerden 7 top kullanılmış. Sizler farklı iplikler de kullanabilirsiniz. Şiş olarak 6 mm şiş tercih edilmiş. Şiş milimlerini kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre belirleyebilirsiniz. Çanta 5.5 cm derinliğinde, 41 cm genişliğinde ve 30 cm yüksekliğinde. Yine ölçüleri kendi istediğiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz.

Şişle Örülen Çanta Modelleri 1

Şişimize 54 ilmek atarak başlıyoruz ve modeli videodaki gibi kuruyoruz. Daha önce iki renkli örgü modeli yapılışını sizlere yazılı ve videolu olarak ayrıntılı bir şekilde vermiştik. Dilerseniz oradaki anlatıma göre de yapabilirsiniz. Modeli kurduktan sonra istediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örüyorsunuz. Aynı şekilde bir parça daha örüyorsunuz. Daha sonra istediğiniz genişlikte önden düz arkadan ters olacak şekilde bir şerit örüyorsunuz. Bu şeridi çantanın yanından başlayıp , altından devam ederek ve diğer yanına dikerek birleştiriyoruz. Alta şerit örüp dikerek ana iki parçayı birleştirmiş oluyoruz. Sap kısmı için sık iğne ve zinciri kullanarak yapıyoruz. Daha sonra çantanın üzerini ponpon ve püsküllerle süslüyoruz. Ortaya bu sonuç çıkıyor.

İlk resimde çanta yanına dikilen şerit yandan gösterilmiştir.

Şişle Örülen Çanta Modelleri 2

Şişle Örülen Çanta Modelleri

Şimdi çantanın nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler