Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu İki Renkli Jakarlı Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Yine güzel bir örgü modelleri ile sizlerleyiz. İki renkli şiş örgü modeli. Bu örgü modelini bebek yelek modellerinde , hırka modellerinde, kazak örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Çok şık örgü boyunluklar yapabilirsiniz. Öreceğiniz yeleklerin ön kısımlarına bu modelden arka kısımlarına düz örgü yapıp şık bir yelek yapabilirsiniz. Karışık görünebilir ama çok kolay bir model. Hemen başlamak isteyeceksiniz.

İki Renkli Jakarlı Örgü Modeli Yapılışı 

6 farklı yöntemle anlatımlı şiş örgü tekniklerinde Şişe ilmek atmak nasıl yapılır bahsetmiştik. Şimdi şişimize ilmek atarak başlayalım. İlmekleri 8 in katları + 2  ilmek atarak başlayalım.

Videolu İki Renkli Jakarlı Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

1.tur : İlk sırayı düz örgü olarak örelim.

2.tur : Bu turu ters örgü olarak tamamlayalım.

3.tur : Şimdi diğer rengimize geçelim. İlk ilmeği düz olarak örelim. Şimdi ipi kendimizden tarafa ters örgü örecekmiş gibi kendimize doğru geçirelim ve  4 ilmeği örmeden diğer şişe geçirelim. İpi tekrar diğer tarafa alıp 4 ilmek düz örgü örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : Aynı renk iple devam edelim. İlk ilmeği ters olarak örelim. 3 ilmek daha ters olarak örelim. İpi diğer tarafa alalım. Düz örgü örecekmiş gibi. Daha sonra 4 ilmeği şişe örmeden alalım. İpi tekrar kendimize doğru geçirelim. 4 ilmek düz olarak örüyoruz. İpi diğer tarafa geçiriyoruz. Bu işlemi tur sonuna kadar tekrar ediyoruz.

5.tur : İlk 3 ilmeği düz olarak örelim. İpi kendimizden tarafa geçirelim. 4 ilmeği örmeden geçirip ipi diğer tarafa geçirelim. 4 ilmek düz örüp ipi kendimize doğru geçirelim. Bu işlemi tur sonuna kadar devan ettirelim.

6.tur : 2 ilmek ters olarak örelim. Daha sonra ipi diğer tarafa geçirip 4 ilmeği örmeden alalım. İpi diğer tarafa geçirip 4 ilmek ters örelim. Daha sonra ipi diğer tarafa geçirip 4 ilmeği örmeden alalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

7.tur : 5 ilmek düz olarak örelim. İpi diğer tarafa geçirip 4 ilmeği örmeden alalım. Tekrar ipi diğer tarafa geçirelim. 4 ilmek düz olarak örelim. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

8.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. İpi diğer tarafa geçirip 3 ilmeği örmeden alalım. İpi tekrar diğer tarafa geçirelim. 4 ilmek ters olarak örelim ve ipi diğer tarafa geçirip aynı işleme devam edelim.

9.tur : Şimdi diğer rengimize geçelim ilk ilmeği düz olarak örelim. 2. ilmeği de düz olarak örelim. Daha sonra ipi diğer tarafa geçirip 4 ilmeği örmeden alalım. İpi diğer tarafa geçirip 3 ilmek düz olarak öreceğiz.

Model bu şekilde arkadaşlar. Kolay bir model. Tur tekrarı yaparak örebilirsiniz.

Kaynak : http://www.knittingstitchpatterns.com/2014/08/two-color-jacquards.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler