Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Wayuu Çanta Yapımı

Örgü çanta modellerinin en güzel örneklerinden güzel bir örnek hazırladık. Wayuu çanta yapımı. İlk paylaştığımızda çok sevilmişti. Ve herkes tarafından örüldü. El emeği çok güzel çantalar. Dikkat gerektiren bir çanta. Sık iğne tekniği ile örülüyor. Ve aynı anda 5 -6 ip bir arada örülüyor. Çantanın şablonuna, kullandığınız renklere göre. Beğendiğiniz bir taban şemasını ve üst kısım şemasını örerek çantayı tamamlıyorsunuz. Bu modelimiz güllü bir şema. Kolaylıkla şemaları uygulayabilirsiniz. Aynı taban üzerine farklı şemaları uygulayabilirsiniz. Wayuu çanta taban şemalarını dilediğiniz renklerle örebilir üst kısımlarda istediğiniz renk ve desen uygulamasını örebilirsiniz. Wayuu çanta modelleri hiç modası geçmeyecek çantalardan. Tığ işi ile ördüğümüz sık iğne tekniğini arka ilmeğine, dışta kalan ilmeğine batarak ördüğümüz bir çanta. Kendimde wayuu çanta örmek istiyorum ama vakit bulamıyorum. Wayuu çanta şemalarım hazır. Wayuu çanta ipi alıp başlamam gerekiyor. Ama ne zaman belli değil.

Wayuu Çanta Nasıl Örülür?

Güllerle bezenmiş wayuu mochilla bag. Çok güzel. Şemaları ile ve nasıl örüldüğünü anlatan tekniklerle tarifini hazırladık. Wayuu çanta yapımı çok severek kullanacağınız çantalardan olacak. Çantanın büyüklüğü 21 cm çapında ve 28 cm yüksekliğinde. İçi de dışı da aynı. İçinde atıl ipler, fazlalıklar göremezsiniz. Modelde pamuklu iplik kullanılmış. Çeşitli ipler kullanabilirsiniz. Alize divalar, kanaviçe ipleri, nako pırlantalar veya farklı ipler.

Şemalarımızla anlatıma başlayalım.

Wayuu Çanta Yapımı 6

Wayuu Çanta Yapımı 5

Wayuu Çanta Yapımı 4

Şemalar hazır olduğuna göre taban sayıları ile devam edelim.

Sh: Sihirli halka

X: sık iğne

V: arttırma

1: sihirli halka içine 8X

2: her ilmeğe v = 16x

3: (1X, 1V) *8 =24x

4: (2X, 1V) *8 =32x

5: (3X, 1V) *8 =40x

6: (4X, 1V) *8 = 48x

7: (5X, 1V) *8 = 56x

8: (6X, 1V) *8 = 64x

9: (7X, 1V) *8 = 72x

10: (8X, 1V) *8 =80x

11: (9x,1v)*8 = 88x

  • Sayılarımız bu şekilde artarak devam ediyor. Sıra ile artırmaya devam ediyoruz. 10 1 artır, 11 ör 1 artır diye. 25 ör 1 artıra kadar devam ediyoruz. Sık iğne sayımız 200 oluyor. Yani taban şemasını uyguluyoruz. Tek renk örmek isterseniz de sayılarımız bu şekilde olacak.

Wayuu Çanta Yapımı

Wayuu Çanta Yapımı 1

Wayuu Çanta Yapımı 2

Wayuu Çanta Yapımı 3

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/zhakkardovaya-sumka-kolumbiyskaya-mochila-s-rozami/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler