Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Çanta Yapımı

Penye iple zikzak çanta yapımı videosu hazırladık. Bu model lale çanta yapımı olarak da geçiyor. Bebek battaniyesinde kullandığımız motifi büyüterek ve geliştirerek zikzak çanta yapımına çeviriyoruz. Koton iplerle de örebilirsiniz. O zaman ölçüleri değişecektir. Tur sayılarını, artırmaları ayarlayarak çantanızın ölçülerini belirleyebilirsiniz. Örgü çanta modellerini yaparken orta kalınlıktaki penye ipleri, ribbon ipleri kullanabilirsiniz. Kağıt iplerle 2 kat yaparak örebilirsiniz. Tabi tek kat olarak da örebilir ölçülerinizi ona göre belirleyebilirsiniz. Hasır çanta yapımı, kağıt ipten çanta yapımı olarak da güzel duracaktır.

Ribbon İpten Çanta Yapımı

Ribbon ip, penye ip, kağıt ip, hasır ip, koton ip… Hepsi ile örebilirsiniz. İpleri seçtikten sonra dikkat etmeniz gereken tığ ve ölçülerin farklılıkları. Kalın iplerle 4 -5 turda istediğiniz ölçüye ulaşırken ince iplerle daha fazla tur örmeniz gerekebilir. Zikzak çanta yapımı tabanı için birçok ördüğümüz, ara motif olarak kullandığımız kare motif ile başlıyoruz. Taban için istediğimiz boyutlara ulaşınca üst kısmını örmeye devam ediyoruz. Çantayı hobi malzemeleriniz için örebilirsiniz. Örgü piknik sepeti olarak örüp kullanabilirsiniz. Örgü plaj çantası olarak örüp kullanabilirsiniz. Bebek çantası olarak bebeğinizin bezlerini, ıslak mendil ve ihtiyaçlarını koyacağınız çantalar örebilirsiniz. Çok amaçlı çok güzel bir çanta.

Çantayı renkli olarak da örebilirsiniz. 2 -3 turda bir renk değiştirerek parça penye ipleri kullanabilirsiniz. Elinizde penye ipiniz yoksa giymediğiniz, kullanmadığınız, küçük gelen tişörtlerinizden ip yapıp çanta yapımında kullanabilirsiniz.

Zikzak Çanta Yapımı

Zikzak Çanta Yapımı 1

Zikzak Çanta Yapımı 2

Zikzak Çanta Yapımı 3

Çanta çok güzel görünüyor değil mi. Şimdi baştan sona yapılışını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler