Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Sırt Çantası Anlatımlı

Sizlere üzerini istediğiniz gibi süsleyebileceğiniz örgü çanta yapımı anlatımı hazırladık. İster çiçeklerle ister fiyonklarla süsleyebilirsiniz. Taşlar, boncuklar ekleyebilirsiniz. Sizlere farklı şekillerde yapılmış birçok örgü çanta modelleri yapılışı verdik. Teknik olarak benzer şekilde ördüğümüz bir başka örgü sırt çantası yapılışı modelimiz vardı. Örnek olarak farklı desenler kullanılan şık bir model. Daha birçok örgü çanta yapılışlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Örgü Sırt Çantası Nasıl Yapılır?

Çantanın yapımında % 80 pamuklu % 15 sentetik bir iplik kullanılmış. 4 mm tığ ile örülmüş. Taban kısmı için 26 zincir çekerek başlıyoruz. Zincirin her iki tarafını da örüyoruz. Köşelere aynı yere 3 sık iğne yapıyoruz.

Örgü Sırt Çantası Anlatımlı 19

2.turda 1 zincir çekerek başlıyoruz. İlk sık iğne içine aynı yere 2 sık iğne  yapıyoruz. Bir sonraki sık iğne içine de aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki ilmeğe de aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Devam ederek 23 sık iğne yapıyoruz. Sonraki 3 ilmeğin içine aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Ve devam ederek 23 sık iğne  yapıyoruz. ( 58 )

3.turda 1 zincir çekerek başlıyoruz. 4 sık iğne üzerine aynı yere her birine 2 sık iğne yapıyoruz. Devam ederek sırasıyla, 4 sık iğne, 4 tekli trabzan, 9 trabzan, 4 tekli trabzan, 4 sık iğne yapıyoruz. Sonraki 4 ilmek üzerine aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Tekrar sırasıyla 4 sık iğne, 4 tekli trabzan, 9 trabzan, 4 tekli trabzan, 4 sık iğne yapıyoruz. ( 66 )

4.turda 1 zincir çekerek başlıyoruz. 3 ilmeğin üzerine 1 sık iğne yapalım. Sonraki 3 ilmeğin her birine aynı yere 2 sık iğne yapalım. 3 ilmeğe sık iğne yapalım. Sırasıyla 4 sık iğne, 4 tekli trabzan, 9 trabzan, 4 tekli trabzan, 4 sık iğne yapalım. Sonraki 2 ilmeğe 1 sık iğne, Sonraki 3 ilmeğe her birine aynı yere 2 sık iğne, sonraki 2 ilmeğe 1 sık iğne yapalım. Şimdi sırasıyla 4 sık iğne, 4 tekli trabzan, 9 trabzan, 4 tekli trabzan, 4 sık iğne yapalım. ( 72 )

Örgü Sırt Çantası Anlatımlı 20

5.turda 1 zincir çekerek başlayalım. Ve her bir ilmek üzerine 1 sık iğne yapalım. ( 72)

Şimdi aşağıdaki adımları takip edelim. DC sık iğne, HTR tekli trabzan demek.

Örgü Sırt Çantası Anlatımlı 1

Örgü Sırt Çantası Anlatımlı 5

Örgü Sırt Çantası Anlatımlı

Çantanın tabanı bitti. Üst kısma geçebiliriz. Aynı sayıda resimde gördüğünüz gibi arka ilmeklere batarak örelim.

Örgü Sırt Çantası Anlatımlı 2

Ve istediğimiz uzunluğa gelene kadar aynı sayıda örmeye devam edelim. En son olarak çiçeklerle veya fiyonklarla süsleyelim.

Kaynak : http://blog.lovecrochet.com/crochet-club-backpack/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler