Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Telefon Çantası Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden yaprak desenli çanta yapılışı hazırladık. Yaprak deseni ile daha önce farklı örgülerde ördük. Yine örgü çanta modellerinde kullandık. Örgü hırka modellerinde, örgü şapka modellerinde kullandık. Bugün telefonlarımızı, cüzdanlarımızı koymak için çanta örüyoruz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir örnek. Yine yaprak desenini çeşitli örgülerinizde kullanabilirsiniz. Örgü çanta modellerinde kullanılan desenleri farklı örgülerde, farklı örgülerde kullanılan desenleri ise çantalarda kullanabilirsiniz. Mesela aynı örneği sırt çanta yapımı anlatımlı modelde kullanabilirsiniz. Mesela daha önce ördüğümüz örgü kova çanta yapımını örgü su kılıfı olarak, telefon çantası olarak da kullanabilirsiniz. Tığ işi telefon çantası yapımı için yaprak desenlerinin anlatımına geçelim.

Tığla Telefon Çantası Nasıl Örülür?

Çantamızı örerken yaprak desenini kullanıyoruz. Bu deseni daha önce farklı örgü modelleri ve yapılışlarında da görmüş olabilirsiniz. Bugün telefon çantasına uyarlıyoruz. Çantamızda kullandığımız teknikler trabzanlar ve sık iğneler. Önden batma tekniğini kullanarak çantamıza şekil veriyoruz.

Tığ İşi Telefon Çantası Yapımı

İki farklı renkle örülmüş örneğini görüyoruz. Çok güzel duruyor değil mi. Örgü puf modellerine de uyarlayabiliriz. Bence müthiş olur. Kabartmalı, 3 boyutlu puf örmüş oluruz. Şimdi ise tığ işi telefon çantası yapımının anlatımını izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler