Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hasır Çanta Modelleri ve Yapılışları

Hasır ipten, kağıt ipten, rattan ipten yapabileceğimiz en güzel çanta modellerini hazırladık. Hasır çanta modelleri. Birazdan örneklerini inceleyeceğimiz çantaların maalesef yapılışı yok. Çok araştırdım ama bulamadım. Şöyle yapılıyor olabilir. Metal halkalara, plastik halkalara, ahşap halkalara ip sararak ve parçaları dikerek çanta oluşturabiliriz. 40 iğne oyası yapımı gibi halkaları ip sararak yapıyoruz. Daha önce değişik yeni model 40 iğne oyası örneklerinden bahsetmiştik. Rafya ipler, kağıt iplerle çantalarımızı yapıyoruz. Örgü çanta modelleri galeride gördüğünüz örnekler yüksek fiyatlara satılıyor. Evde kendimiz benzerlerini yaparak daha ucuza mal edebiliriz. Örgü çanta yapımı için malzemeleri hobi marketlerde, tuhafiyelerde, nette bulabiliriz. Güvendiğimiz yerlerden alışveriş yapabiliriz. Yuvarlak örgü çanta yapımı, omuz çantası, portföy çanta gibi birçok çeşitte örnekler yapabilirsiniz. İçine astar geçirerek de kullanabilirsiniz sade olarak da. Hazırsanız hazır çanta modellerine geçelim.

Hasır Çanta Modelleri Yapılışı

Çok güzel bir galeri hazırladık. Yine birkaç modelin de yapılışını hazırladık. Urganlar, kalın hasır ipler gibi birçok çeşitte iple kendinize beğendiğiniz çantaları yapabilirsiniz. Çantalar plastik, metal veya ahşap halkalar üzerine ip sarılarak yapılan çantalar. Bununla ilgili güzel bir video hazırladık. İpleri halkaya nasıl sarabiliriz öğreneceğiz. Çantamızın boyutlarına göre halkaları hazırladıktan sonra yine birbirine dikerek şekil verebiliriz.

Az önce halka üzerine ip sararak yapabileceğimizden bahsetmiştik. Küçük bir halka üzerine yapılan aynı tekniğin detaylarına bakalım. Videoda gördüğümüzü rafya iplerle büyük halkalara yapacağız. Daha sonra halkaları birbirine dikerek birleştirip çantaya çevireceğiz.

Halkalarımızı oluşturduk. Birçok iple yapabiliriz. Şimdi 4 farklı modelde hasır çanta yapılışını izleyelim.

Evet çanta yapılışlarını inceledik. Sırda geldi en güzel hasır çanta modellerine bakmaya. Yukarıdaki modellere göz attığınızda sizde aşağıdaki çantaları yapabilirsiniz. Örneğin halkalarla yapılmış çantalar yaza damgasını vuracak. Biraz malzeme biraz hayal gücü ile sizin ellerinizden çıkan harika çantalar çok dikkat çekici olacak. Makrome düğüm tekniklerini kullanarak çantalar örebiliriz. Örneğin kağıt ipleri kullanarak makrome düğümlerle çanta yapabiliriz. Tığ işi motiflerle, şiş örgülerle çantalar örebiliriz. Dolayısıyla daha önce yaptığımız birçok örgüde hasır ip, kağıt ip, rafya ip kullanarak yeni çantalar tasarlayabiliriz. Gelin şimdi birlikte örnekleri inceleyelim.

Kaynak : https://www.tweedrose.com/2018/05/must-have-trending-now-straw-bags.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler