Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıt İpten Örgü Çanta Yapımı

Örgü çanta modellerinden çok güzel bir model yapılışı daha hazırladık. Kağıt iplerle örülmüş harika bir çanta. Üstelik örmesi çok kolay bir model. Örgü çanta yapımının aşamalarını fotoğraflarla hazırladık. Kağıt iplerde şapka modelleri, çanta modelleri, amerikan servis modelleri örebilirsiniz. Çok yakışıyor. Bu öreceğimiz çantayı boncuk ve püsküllerle süslüyoruz. Kağıt ip çanta örme için istediğiniz renk kağıt ipleri kullanabilirsiniz. Kağıt ipleri örmeden önce fısfıslarla nemlendirenler var. Ben direk olarak örüyorum. Sizler daha kolay örmek için nemlendirebilirsiniz. Hasır iplerle de çantalar örebilirsiniz. Mesela yıldız örgü modeli çanta yapılışı hasır iple ördüğümüz bir çanta. Daha çok anlatımlı örgü çanta tariflerimiz var. Şiş örgü modelleri ile örülmüş çantalar, tığ işi ile örülmüş çantalar. Ne ararsanız var. Gelelim şimdi yeni modelimize. Çok beğeneceksiniz.

Kağıt İpten Çanta Nasıl Örülür?

Kağıt ip ve boncuklarla ördüğümüz çok güzel bir çanta. İstediğimiz renk boncuklarla süslüyoruz. Püsküller kullanıyoruz. Boncuklarla uyumlu renklerde püsküller kullanabilirsiniz. Zincir ve trabzanlarla yaptığımız basit bir çanta. Biraz tığ işi bilmeniz yeterli. Askısını da kendimiz örüyoruz. Dilerseniz hazır satılan deri çanta aksesuarları var onları kullanabilirsiniz.

Çantaya istediğimiz boyutlarda zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra tüm zincirlerin üzerine trabzan yapıyoruz. İstediğimiz tur kadar trabzan örüyoruz. Araya kafes örneğini koyabilirsiniz. V trabzanlar koyabilirsiniz. Desen yerleşimi tamamen size ait.

Örgü Çanta Yapımı 11

Örgü Çanta Yapımı 1

Çantanın ön parçasına doğal taşlar dikiyoruz. Aynı şekilde 2 parça örüyoruz. Kenar kısımlardan dikerek veya sık iğne ile birleştiriyoruz. İçine astar geçiriyoruz. Çantanın alt kısmına ve istediğimiz yere püskül dikiyoruz. Askımızı da istediğimiz uzunlukta örüp çantaya dikiyoruz.

 

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler