Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıt İp Çanta Örme

Kağıt ip örgü modellerinden örgü çanta modelleri hazırladık. Çantada kullandığımız örnek ile farklı örgüler de örebilirsiniz. Şal, yelek, hırka modellerine yakışacak bir örnek. Yazlık örgü modellerinde çok güzel duracak bir örnek. Kağıt ipleri gelende örgü çantalarda kullanıyoruz. Kağıt ip çanta yapılışı için yuvarlak tabanlar, oval tabanlar örebilirsiniz. Yuvarlak taban için amigurumi örer gibi sık iğne ile başlayıp orantılı bir şekilde artırma yaparak taban genişliğini istediğini gibi ayarlayabilirsiniz. Ve üzerine örneği kurabilirsiniz. Oval çanta tabanı içinse istediğiniz uzunlukta zincir çekip etrafına sık iğne örerek tabanı tamamlayabilirsiniz. Çanta dışında amerikan servis yapımında da kullanmıştık. Kağıt ipten amerikan servis yapımı detaylı bir şekilde videolu olarak anlatılmakta. Yine kağıt iple şapkalar örüyoruz. Kağıt ip örgü şapka modelleri ve yapılışları için şemalar hazırladık. Anlatımlar hazırladık.

Kağıt İpten Çanta Nasıl Örülür?

Önce tabanımızı örüyoruz. Daha sonra örnekli kısmı. Aralara sık iğne koyarak örebilirsiniz. Tamamını örnekli bir şekilde örebilirsiniz. Çantanın içine astar geçirebilirsiniz. Daha uzun süre kullanmak için, çantalarda sarkmalar olmaması için astar kullanmak daha iyi olacaktır. Kağıt ip çanta örme için kullanacağımız şemayı görelim.

Kağıt İp Çanta Örme 2

Zincir ve trabzan ile örüyoruz çantayı. Model x şeklinde örnekler ile oluşuyor. Daireler zincir, çizgiler ise trabzan anlamına geliyor. Start kısmı ile başladığımız yere tekrar geldiğimizde birleştirme kısımları da şemada yer alıyor. Dilerseniz çanta bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Kağıt İp Çanta Örme 1

Kağıt İp Çanta Örme

Kaynak : http://crochelinhasagulhas.blogspot.com/2019/05/bolsa-de-rafia-em-croche.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler