Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Üçgen Çanta Yapılışı

Çok kolay bir çanta yapılışı var sırada. Hobi çantası olarak, kalemlik olarak kullanabilirsiniz. İçine dikiş malzemelerini koyabilirsiniz. Kolay ve güzel bir çalışma olmuş. Renk renk örgü üçgen çanta yapılışını örüp kullanabilirsiniz. Örgü organizer modelleri olarak kullanabilirsiniz. Organizer olarak kumaşları, kartonları, plastikleri, karton kutuları kullanabilirsiniz. Karton origami organizer yapılışı duvara asıp kullanabileceğiniz yapılışı kolay origami organizer örneklerinden. Şiş ve tığlar için organizer yapmak isterseniz tarifleri önceki yazılar arasında bulabilirsiniz. Keçeden dikiş organizeri yapımı da üzerini istediğiniz gibi süsleyeceğiniz ve içine örgü iplerinizi, şişlerinizi, dikiş malzemelerini koyacağınız bir organizer olacak. Örgü üçgen çanta yapılışı detaylarına geçiyoruz. İster kendiniz kullanabilirsiniz. Çocuklarınıza kalemlik olarak da kullanmaları için örebilirsiniz. İşte tarifi.

Üçgen Çanta Nasıl Örülür?

Örgü çanta modelleri anlatımlı güzel bir örnek. Kolayca günde birkaç tane öreceğiniz çantalardan. Örgü modelleri ve yapılışlarını örüp fotoğraf çekimleri yapıyorsanız çekimlerinizde de örgü üçgen çanta yapılışını da kullanabilirsiniz. Yapılış oldukça kolay. 3 parça örüyoruz. Pizza dilimleri gibi üçgen dilimler örüyoruz. Yine büyüklüklerini istediğiniz gibi ayarlayacağınız parçalardan, örgülerden olacak.

Örgü Üçgen Çanta Yapılışı 4

3 farklı renkte 3 üçgen öreceğiz. 1. üçgeni sihirli halka içine 2 zincir ile başlıyoruz. Köşelerden artırarak 12 sık iğneye kadar çıkıyoruz. 2 sıra 12 sık iğne olarak örüp bitiriyoruz. 2. üçgen için yine 2 sık iğne ile başlıyoruz 14 sık iğneye kadar örüyoruz. 2 sıra 14 sık iğne örüp bitiriyoruz. 3. üçgende yine 2 sık iğne ile başlıyoruz. 18 sık iğneye kadar çıkıyoruz. 2 sıra örüp bitiriyoruz.

Not:  Her üçgeni ördüğümüzde 4 sık iğneden sonra 2 tur artırmadan örüyoruz. Mesela 6 sık iğneye geldik, 2 tur 6 sık iğne olarak öreceğiz. 8 sık iğneye geldiğimizde 2 tur 8 sık iğne olarak öreceğiz. 3 üçgende de bunu yapacağız. Sonra üst üste koyup resimdeki gibi kenarlardan dikeceğiz.

Örgü Üçgen Çanta Yapılışı 5

Örgü Üçgen Çanta Yapılışı 6

Organizer hazır. Artık kullanabiliriz.

Örgü Üçgen Çanta Yapılışı 3

Örgü Üçgen Çanta Yapılışı 2

Örgü Üçgen Çanta Yapılışı 1

Örgü Üçgen Çanta Yapılışı

Kaynak : https://www.repeatcrafterme.com/2020/09/crochet-pocket-storage-triangle.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler