Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Çanta Sapı Yapımı

Bugün ördüğümüz çantalara askı örüyoruz. Kolay çanta sapı yapımı. Örgü çanta modellerinde kullanacağımız gibi farklı örgülerde de kullanabiliriz diye düşünüyorum. Mesela örgü paspas yapabiliriz. Örgü kemer modelleri güzel durur diye düşünüyorum. Örgü hırkalar, örgü yelekler nasıl olur sizde. Örgü lastik modelleri olarak düşünülüp üzerine farklı örgüler örebiliriz. Kağıt ip çanta yapılışı, motifli çantalar, şiş veya tığla ördüğümüz çantalar, kasnakla yaptığımız çantalarda harika bir askı olarak kullanabiliriz. Kordon örgü modellerinden askı olarak kullanacağımız modellerden. Şiş örgü kordon nasıl yapılır daha önce paylaştığımız örneklerden. Yine askı olarak kullanabilirsiniz. Tığla ördüğümüz çanta askısının detaylarına geçelim. Sadece askı olarak değil farklı örgülerde de kullanacağımız modeli çok beğeneceksiniz.

Örgü Çanta Askısı Nasıl Yapılır?

Ribbon iple ördüğümüz çok güzel bir askı. Kolay çanta sapı yapımı tüm örgü aksesuarlarınızda kullanacağınız askılardan biri olacak. Vazgeçemeyeceğiniz bir model. Çanta sapı için sizde örgü çantanıza uygun ipler, renkler seçebilirsiniz. Askıda kullandığımız örneği çantanın ana gövdesinde de kullanabiliriz.

Kolay Çanta Sapı Yapımı

Örgü çanta sapı yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel görülmemiş bir örnek. Çantalarınızda veya farklı örgülerinizde kullanabilirsiniz. Penye iple, hasır iple, kağıt iple çantalar ördüğümüzde kullanabileceğimiz bir askı. Deri renkleriyle örebilir deri görünümü verebiliriz. Makrome ipleriyle örebiliriz. Kordon ipler, ribbon ipler, penye ipler kullanabiliriz. Örnek kalın iple örülmüş. Eğer ince iplerle nasıl örülür görmek için küçük bir deneme yapabilir hoşumuza giderse örgülerimizde kullanabiliriz. Şimdi askımızın nasıl örüldüğünü izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler