Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları

Penye ipten çok şık bir çanta örüyoruz kendimize. Daha önce ördüğünüz penye ip örgü modellerinden kalan iplerinizi kullanabilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay. Sık iğne ve trabzanlardan oluşuyor. Örgü çanta modelleri olarak kullanacağınız güzel bir tasarım. Aynı çantayı , aynı deseni farklı iplerle de örebilirsiniz. Koton ipler, yünlü ipler, kordon ipler, makrome ipleri ile de örebilirsiniz. Daha küçük ebatlarda örerek makyaj çantası olarak örebilirsiniz. Örgü makyaj çantası nasıl yapılır daha önce anlatımlı modellere paylaşmıştık. Tek askı sayısını iki yaparak örgü sırt çantası yapabilirsiniz. Örgü sırt çantası anlatımlı farklı modeller için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli. Tığ işi çanta modelleri ve yapılışları, şiş örgü çanta modelleri ve yapılışları için bir tık mimuu.coma yeterli. Şimdi yeni modelin yapılışına geçelim.

Örgü Çanta Nasıl Yapılır?

Bu şık çanta için istediğiniz renkte ipleri kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe göre tığ ölçülerini ayarlayabilirsiniz. Ribbon ipler için genelde 5 – 7 mm şişler kullanılıyor. Penye ipler için 10-12 mm arası tığlar kullanılıyor. Sizler öreceğiniz ipe göre belirleyebilirsiniz tığlarınızı. Çantanın önce taban şeması ile başlayalım.

Tığ İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları 1

Tabanı ördükten sonra üst kısma geçiyoruz. Aynı sayıda örmeye devam ediyoruz. 1 sıra sık iğne, 1 sıra trabzan örerek devamediyoruz. İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Çanta istediğiniz boyutlara ulaştığı zaman son turu aynı yere 6 trabzan yaparak dilimli modeli yapıyoruz. Şimdi şemasını görelim.

Tığ İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları 3

Ve çantamızın üzerine bir çiçek yapıyoruz.

Tığ İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları 2

Çiçeği de çantanın üzerine diktik mi tamamdır. Mutlu , huzurlu günlerde kullanmanız dileğiyle. Bol hobili günler.

Tığ İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları 4

Tığ İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları 5

Tığ İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları

Kaynak : helenacc

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler