Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hasır Çanta Yapımı

Örgü çanta modellerinden bugün hasır çanta yapımı var. Rafya iplerle, kağıt iplerle ve hasır iplerle yapacağınız harika bir çanta. Güzel fiyatlara satılan çantayı kendimiz daha ucuza mal ederek kendimiz yapıyoruz. İstediğimiz boyutlarda örüyoruz çantamızı. Birazdan yapılışına geçeceğiz. Şimdi biraz farklı modellerden bahsedelim. Deri tabanlı örgü çanta yapımı koton iplerle ördüğümüz bir çantaydı. Yine üst kısmını hasır iplerle örerek hasır çanta yapımı örebilirsiniz. Örgü çanta modelleri örnekleri için farklı aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Deniz kabukları, tahta boncuklar, püsküller, boncuklar kullanabilirsiniz. Hasır çantalara, kağıt ip çanta modellerine deniz kabukları ile tahta boncuklar bir arada çok güzel yakışıyor. İkisini bir arada kullanarak harika çantalar örebilirsiniz. Tığ işi örgü modellerinden yaptığımız çantalardan bahsettik. Şimdi hasır çanta yapımı için iğne ve iplik kullanacağız. Hadi detaylara bakalım.

Kolay Hasır Çanta Yapımı

Harika bir çanta tarifi hazırladık. Rafya ip, iğne ile dikerek çanta örüyoruz. Hazır çanta yapımı için içte kullandığımız malzeme de rafya. Dilerseniz bu kısımda da biraz daha kalın hasır ipler kullanabilirsiniz. Çantanın askısı için zincirler, hasırlar, deriler kullanabilirsiniz. Hasır iplerle saç örgüsü yapıp askı olarak kullanabilirsiniz.

Hasır Çanta Yapımı

Hasır ipten yuvarlak çanta modelleri yapıyoruz. Bu sene çok moda olan ve iyi fiyatlara satılan bir çanta. Evde kendi yapmak isteyenler için, beğenip de bir çantaya o kadar para verilir mi diyenler için yapılışını hazırladık. Kolay şekilde ördüğümüz çantayı istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Harika oluyor. Rafya ip yerine kağıt ipler veya hasır iplerde tercih edebilirsiniz. Hadi yapılışını inceleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler