Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Çanta Yapımı

Aşama aşama yapılışını bulacağınız çok güzel ve yapılışı oldukça kolay bir çanta. Makrome çanta yapımıpazar çantası olarak kullanabilirsiniz. İçine astar geçirerek yazın tatilde, günlük yaşamınızda kullanabilirsiniz. Çok şık bir çanta. Makrome düğüm çeşitlerini biliyorsanız rahatlıkla bu çantayı örebilirsiniz. Adımları takip ederek çantayı örebilir ve alış verişlerinizde kullanabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde yine pamuklu makrome ipleri ile güzel bir çanta yapmıştık. Makrome ipinden pazar filesi yapımı düğüm atarak yaptığımız biraz daha kolay bir proje idi. Daha kolay bir proje isterseniz eski tişörtten file pazar çantası yapımıda çok güzel bir proje. Eskileri değerlendirdiğimiz bir tarif. Örgü çanta modellerinden file çanta olarak, pazar çantası olarak kullanacağımız çok model var. Şimdi yeni modelin yapılışına geçelim. Makrome çanta yapımı aşamalarına.

Makrome İpinden Çanta Yapımı

Makrome çanta modellerinin 2 modelin yapılışına geldik. Diğeri düğümlerle yaptığımız bir modeldi. Ne kadar çok makrome düğümleri üzerinde çalışırsanız o kadar ilerletirsiniz. Yeni desenleri yapmaya, üretmeye başlarsınız. Penye ipler de kullanarak yapabilirsiniz. Kalın koton ipler de. Hemen malzeme listesi ile çantanın yapılışına başlayalım.

  • Pamuklu makrome
  • 2 adet halka
  • Makas
  • İğne
  • İplik

Makrome Çanta Yapımı 4

Malzemelerimiz bu kadar. Makrome çanta yapımı aşamalarına başlıyoruz. İsterseniz askı kısmını yapmayıp direk file kısmı ile başlayabilirsiniz. O zaman halkalara ihtiyacınız olmayacak. File kısmına deri askılar da takabilirsiniz. Çantaya önce askı ile başlıyoruz. Askılar için her halkaya ipi ayrı ayrı düğümlemeniz gerekiyor. Bu nedenle her bir ip parçası toplam askı uzunluğunun yarısı kadar olması gerekiyor. Ve 4 tane hazırlamak gerekiyor. Mesela askı 45 cm diyelim. O zaman ip yarısı olacak.

İpi ikiye katlayıp halkalara geçirelim ve aşağıdaki adımları takip edelim.

Çantayı tamamladık. Çok güzel oldu.

Makrome Çanta Yapımı 33

Makrome Çanta Yapımı

Makrome Çanta Yapımı 1

Makrome Çanta Yapımı 3

Kaynak : https://apairandasparediy.com/2017/10/diy-macrame-bag-second-version/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler