Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Kolay Çanta Yapımı

Kız çocuklarınız için kendiniz için örebileceğiniz penye ipten kolay çanta yapımı hazırladık. Penye ip örgü modellerinden ribbon iple örüyoruz. Daha önce ördüğünüz penye iple olan projelerinizden kalan ipleriniz varsa kullanarak değerlendirebilirsiniz. Penye iplerle birçok örgü örüyoruz. Sepetler, çantalar, paspaslar, puflar gibi. Sizlere de bulduğumuz her güzel modelin tarifini bazen fotoğraflarla, bazen şemalarla, bazen de videolarla paylaşıyoruz. Bugünde hem fotoğrafların hemde şemaların yer aldığı güzel bir çanta yapılışı paylaşacağız. Örgü çanta modelleri tariflerimize yeni, kolay, şık bir çanta daha ekliyoruz. Bu güzel çantayı birçok farklı şekilde süsleyebilirsiniz. Unicorn olarak yapabilirsiniz. Yada sevimli bir ayıcık. Kuzu, tavşan, kuş figürleri ekleyerek süsleyebilirsiniz. Örgü çiçek modelleri ile, çeşitli örgü aplikeler ile süsleyebilirsiniz. Boncuklar, kurdeleler, danteller, çeşitli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Askı için zincirler, deri askılar kullanabilirsiniz. Tığ işi çanta modelleri, şiş örgü çanta modelleri için örnekleri böyle çoğaltabiliriz. Gelelim şimdi tavşan desenli penye ipten kolay çanta yapımına.

Penye İpten Çanta Yapımı Anlatımlı

Penye ipten kolay çanta yapımı için ribbon ipler, penye ipler kullanabilirsiniz. Küçük bir çanta olduğu için 1 adet ip yeterli olabilir. Tabi gram olarak ipin miktarı da önemli. Birazdan sizlere malzeme listesini ve yapılışını ayrıntılı bir şekilde vereceğiz. Bu güzel çantayı kızlarınız için, kendiniz için örebilirsiniz. Sevdiklerinize hediye etmek içinde çok güzel bir fikir. Hemen penye ipten çanta örmek için malzeme listesi ile başlayalım.

  • 1 adet penye ip
  • 10 – 12 mm tığ
  • Astar için kumaş
  • Makas
  • İğne
  • İplik
  • Fermuar

Malzeme listesi ile başladık. Gelelim hemen şemalara. Şemada + sık iğne, içi boş daire  zincir, içi dolu daire ilmek kaydırma.

Penye İpten Kolay Çanta Yapımı 7

İki parça örüyoruz. Kenar kısımlardan birleştiriyoruz.

Penye İpten Kolay Çanta Yapımı 2

Penye İpten Kolay Çanta Yapımı 1

Penye İpten Kolay Çanta Yapımı 3

Penye İpten Kolay Çanta Yapımı 4

Çantanın üzerine keçeden kirpikleri ve yanakları dikiyoruz. Ve çanta hazır. Çok sevimli görünüyor.

Penye İpten Kolay Çanta Yapımı 5

Penye İpten Kolay Çanta Yapımı

Penye İpten Kolay Çanta Yapımı 6

Penye İpten Kolay Çanta Yapımı 8

Kaynak  : http://susimiu.es/tutorial-de-bolsos-infantiles-o-para-adultos-con-trapillo-soft-tina-bruno/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler