Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Puf Nasıl Yapılır?

Tığ işi örgü modelleri örebileceğimiz harika bir puf hazırladık. Örgü puf modellerini ev dekorasyonunda çok kullanıyoruz. Örgü mandala modelleri ile yuvarlak örgüler ile puflar örebilirsiniz. Daha önce şiş örgü veya farklı örgülerle puf yapımından bahsetmiştik. Örgü puf olarak şiş örgü modelleri ile yapılmış haraşo örgü ile yapılmış birçok model anlatımı paylaştık. Veya tığ işi deniz kabuğu örgü ile yapılan puflardan, pirinç örgü modeli ile yapılan pufları da paylaştık. Bugün puf mandala yapıyoruz. Tığ işi puf nasıl yapılır detayları videoda. Geçtiğimiz günlerde farklı olarak araba lastiğinden penye puf yapımına da değindik. Harika bir proje. Ben çok beğendim. Çok kolay bir şekilde puflar örebiliriz, yapabiliriz. Beğendiğimiz motifleri kalın iplerle örerek boyutlarını büyüterek pufa çevirebiliriz. Kordon iplerle, pamuklu makrome ipleri ile örebilirsiniz. Tığ işi puf nasıl örülür detaylara geçelim mi.

Tığ İşi Mandala Puf Yapımı

Örgü puf modelleri son zamanlarda evimizde dekorasyonda çok kullandığımız eşyalardan biri oldu. Kendi ellerimizle ördüğümüz pufları keyifle kullanıyoruz. Akşam işten geldiğimizde veya evde tüm işleri bitirdiğimizde pufa ayaklarımızı uzatıp kitabımızı alıp bir elimize de çayımızı alıp dinlenebiliriz. Gerçekten çok iyi geliyor. Yorgunluğunuz bir nebze olsun azalıyor. Tığ işi puf nasıl yapılır hemen tarife geçelim ve örmeye başlayalım.

İstediğiniz renklerde penye ip kullanabilirsiniz. Daha önce sizlerle palaştığımız mandala örneklerini kullanabilirsiniz. Videodaki modeli kullanabilirsiniz. Penye iplerinizin kalınlık ve incelik durumuna göre 10 – 12 mm tığlar seçebilirsiniz. Pufun içini doldurmak için astar kumaşa ve elyafa ihtiyacımız olacak.

Tığ İşi Puf Nasıl Yapılır? 1

Tığ İşi Puf Nasıl Yapılır? 2

Tığ İşi Puf Nasıl Yapılır?

Kırmızı, mavi, lacivert tonlarında harika mandala puf. Mandala renklerin en güzel kullandığı örgülerden. Sizde mandala puftan örmek isterseniz detaylar videoda. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.missdiy.es/puff-mandala-trapillo/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler