Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Fıstık Çanta Yapımı

Penye ipten örgü çanta modelleri arasına güzel bir örnek daha ekliyoruz. Penye ipten fıstık çanta yapımı. Tarifini sizlere şemalı olarak hazırladık. Zincir ve sık iğneden oluşan bir tarif. Boyutlarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Zincir sayısını azaltarak veya kısaltarak boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Veya tur sayısını artırarak veya azaltarak örebilirsiniz. Renk olarak somon rengini kullanıyoruz. Dilediğiniz renklerle örebilirsiniz. Penye ipinizin kalınlığına göre tığlarınızı tercih edebilirsiniz. İnce bir ip için 6 mm tığ kullanabilir en kalın penye ip ile örecekseniz 12 mm tığ kullanabilirsiniz. Penye ipten çanta yapımında en kalın penye ip ve 12 mm tığ kullanılmıştır. 1 bobin kullanılmış bu proje için. Genelde 1 bobin 600 – 800 gr arası değişiyor. Öreceğiniz projeye göre ip sayılarınızı belirleyebilirsiniz.

Penye iplerle sadece çantalar değil birçok projeler yapabilirsiniz. En çok örülen projeler arasında penye ip paspas modelleri ve penye ip sepet modelleri yer alıyor. Daha fazla proje için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Şimdi sıra penye ipten fıstık çanta yapımı anlatımına geldi.

Penye İpten Çanta Nasıl Örülür?

Somon renkli kalın penye ip ve 12 mm tığ ile penye ipten fıstık çanta yapımı yapıyoruz. Şemalı bir model. Hemen şemasını vermek istiyorum sizlere. Önce taban şemasını verelim.

Penye İpten Fıstık Çanta Yapımı 1

15 zincir çekiyoruz ve üzerine şemada gösterildiği gibi sık iğne yapıyoruz. Şimdi üst bölümün şemasına geçelim.

Penye İpten Fıstık Çanta Yapımı 2

Sık iğne ile yapıyoruz. Ve videoda gösterildiği gibi sayıların olduğu kısımlara batarak yapıyoruz. Ve çantamızı tamamlıyoruz. Askıyı örebilir veya hazır askılar kullanabilirsiniz.

Penye İpten Fıstık Çanta Yapımı 3

Penye İpten Fıstık Çanta Yapımı

Penye İpten Fıstık Çanta Yapımı 4

Kaynak: http://helenacc.blogspot.com/2014/01/bolsa-salmao-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler